E marte, 28.11.2023, 07:17 PM (GMT)

Shtesë » Lajme

Forca e Diasporës për Atdheun- FDA

E hene, 23.11.2015, 06:13 PM


Dje me datë 22.11.2015, në Hotelin Grand në Prishtinë,  në praninë e qindra qytetarëve dhe medieve të shumta, Organizata Forca e Diasporës për Atdheun-FDA, shpalosi platformën e saj programore, para opinionit publik.

Edhe përkundër faktit se ishte një ditë pushimi, ditë e diele dhe, njëkohësisht ishte edhe ditë me shi. Prania e madhe e qytetarëve në këtë tubim, ishte një provë për mbështetjen e madhe që kjo organizatë pritet ta ketë nga qytetarët.

Qytetarët, shohin diasporën si shpresën e vetme për ndryshime pozitive, duke besuar fort se fuqia dhe potenciali ekonomik e intelektual që ka diaspora, do të jetë vendimtare për sendërtimin e një të ardhme të mirë, për shqiptarët dhe gjithë të tjerët që jetojnë në hapësirën shqiptare.

Forca e Diasporës për  Atdheun-FDA, më këtë rast, falënderon gjithë qytetarët dhe mediat për mbështetjen e madhe, duke premtuar se, do të bëjmë çdo gjë që është e mundur për një jetë të dinjitetshme për të gjithë qytetarët shqiptar, por edhe të tjerët që jetojnë në hapësirën shqiptare, duke promovuar paqen, harmoninë dhe mirëqenien për të gjithë.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora