E enjte, 30.11.2023, 06:10 PM (GMT)

Shtesë » Lajme

Istogu qendër e Muzeut Memorial Ibrahim Rugova

E merkure, 04.11.2015, 07:49 PM


Nga Xhevat Rexhaj

Po ndërtojmë në Istog: Muzeun Memorial IBRAHIM RUGOVA

Urime e gëzime të gjithë institucionalistëve të Republikës tonë! Kryetari i Istogut Haki Rugova bashkë me bashkëpunüëtoret e vet ka finalizuar projektin dhe ka filue ndërtimin e Muzeut.

Na istogasit me durim e urtësi jemi në ecje. Një shqiptarë që lindi me 2 dhjetor të vitit 1944 në Cerrcë të Istogut dhe i cili jetoi vetëm 39 ditë me babain e vet, ngase me 10 janar 1945 4etnikët ia vranë babënë Ukë Rugovën , më vonë do shëndrrohej në një Profet shekulli dhe themelues shteti e emni i tij do jetoi sa të jetojmë ne shqiptarët: IBRAHIM RUGOVA, President Historik i Republikës së Kosovës...Ne istogasit do ngrisim një Muze Memorial Ibrahim Rugova në qendër të Istogut. Të gjithë juve miqë e dashamirë e adhurues milionsha të Rugovës une ju them: Urime se të gjithë gëzohemi, le të jetë një pikë takimi dhe një pikë memorie për ne.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora