E enjte, 30.11.2023, 05:42 PM (GMT)

Shtesë » Lajme

„Flaka e Janarit“ 2014 do të flakërojë në Heidelberg

E merkure, 15.01.2014, 06:15 PM


„Flaka e Janarit“  2014  do të flakërojë në Heidelberg, të Gjermanisë

Adresa:Pleikartsförster str.116 Heidelberg

Nën patronatin e Shoqatës „ILIRIA“ nga Heidelbergu i Gjermanisë,do të organizohët,manifestimi tradicional, letrar “Flaka e Janarit”,në shenjë respekti për atdhetarët,Jusuf Gërvalla,Kadri Zeka dhe Bardhosh Gërvalla.

„Flaka e Janarit“ 2014,do të flakërojë në Heidelberg  të Gjermanisë, edhe me nje perkushtim letrar,me vlera të mirëfillta kulturore.

Do të promovohet libri i Dr.-Nusret Pllanës,si dhe do të shfaqet filmi dokumenar”Rrugëtimi i një  libri  nëpër botë”.

Komisoni për Media: Kadri Gervalla
(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora