E hene, 26.07.2021, 01:34 PM (GMT+1)

Udhëpërshkrim

Engjëll Koliqi: Ka ardhur koha të qërohen hesapet me bijt' e kurvës Rusi

E shtune, 22.03.2008, 04:22 AM


KA ARDHUR KOHA TË QËROHEN HESAPET ME BIJT' E KURVËS RUSI

Është koha e fundit që të ndërmarrim masa ndaj kriminelëve moskovito-beogradas, nëse e duam vetëveten dhe vendin tonë e nëse duam të jetojmë në paqe e liri! Përfundimisht, ata që na quajnë terroristë, t'i përzëmë nga Kosova. Ju lutem liderë të institucioneve të Kosovës, jepni ultimatum përfaqësuesve të kryeterroristit Putin, që brenda 48 orësh të largohen nga territori i Republikës së Kosovës dhe që, deri në çastin kur Moska zyrtare na kërkon falje dhe e njeh shtetin tonë, të mos lejohet kurrëfarë pranie ruse në Kosovë. Le të dihet kush janë terroristët dhe le të largohen menjëherë nga tokat tona!!!

Nga Engjëll KOLIQI

Engjëll Koliqi
Terroristi profesionist - Bir' i Kurvës Rusi, i ashtuquajturi ambasador – Dmitry Rogozin, mbas dështimit për të shfarosur shqiptarët në vitet 1998-1999, mbas dështimit të riokupimit të Kosovës në qershor 1999 dhe mbas dështimit të bllokimit të njojhjes ndërkombëtare të Republikës së Kosovës, me fajin tonë që nuk kemi bërë kallëzim penal kundër Moskës zyrtare, në Gjykatën Ndërkombëtare për krime kundër njerëzimit dhe që ende i "përkëdhelim" e i lëmë në Prishtinë, tash e ngreh gishtin dhe mbasi kërkon ndërhyrje ushtarake në Kosovë, merr guxim e na quan terroristë.

Dmitry Rogozin
Po citoj Agjensinë e Lajmeve "InfoSot", respektivisht informacionin e kësaj agjensie, që njofton për kërkesën e Rusisë që të mbahet një takim urgjent i Këshillit të NATO-Rusi, për të diskutuar autorizimin e Presidentit Bush, që SHBA-të ta furnizojnë me armë Kosovën. Kjo agjensi citon të dërguarin e Rusisë pranë NATO-s, Dmitry Rogozin, të ketë thënë: "I jam drejtuar sekretarit të përgjithshëm të NATO-s me propozim për një takim joformal të Këshillit NATO-Rusi, për t'i diskutuar planet amerikane për furnizimin me armatim të Kosovës". Gjithnjë, siç njofton InfoSot, nga burimi i saj në Bruksel, ai tha se ndihma ushtarake amerikane për Kosovën synon të armatosë "ish-terroristët" dhe se ky hap mund të shpijë drejt "përplasjeve të reja terroriste në Ballkan".

"T'u japësh armë ish-terroristëve për luftën kundër terrorizmit, të paktën duket zbavitëse, në mos më keq. Është mirë e njohur se ata që janë në pushtet në Kosovë kanë ardhur si organizatorë dhe liderë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të cilën shumë shtete e njohin si organizatë terroriste", ka thënë ambasadori i Rusisë në NATO.

Vladimir Putin
E di që nuk përkon me normat e civilizimit tonë të shenjtë, por nuk mund ta quaj ndryshe këtë të ashtuquajtur ambasadsor, veç bir' i Kurvës Rusi e i Babait Vladimir Putin. Është i njëjti që ditë më parë – mbas rishpalljes së pavarësisë dhe njohjes së Republikës së Kosovës nga shtetet kryesore të arbitrazhit ndërkombëtar, haptas kërkon ndërhyrje ushtarake në vendin tonë. E si të mos quhet bir kurve ai që kërkon të na e rikthejë luftën e gjenocidin, ai që tash na quan edhe terroristë, pse duam të blejmë armë për mbrojtjen tonë të ligjshme dhe të natyrshme. I biri i Kurvës Rusi, që edhe sot po fabrikon armë nukleare për shkatërrim në masë, bashkë me terroristët në pushtet, në Iran dhe në Korenë Veriore.

Para një kohe, përmes një shkrimi kam kërkuar të mblidhen argumentet dhe të bëhet kallëzim penal kundër Shtetit të Rusisë, për ndihmë professionale dhe në armë, kryekriminelit Milosheviq, në ushtrimin e gjenocidit në Kosovë, gjatë viteve 1998 e 1999. Luftëtarët tanë të lirisë besoj, edhe sot i kanë dokumentet personale të ushtarakëve profesionistë të vrarë në front, që Moska zyrtare ia kishte dërguar në ndihmë Beogradit. Gjithashtu kallëzim penal kundër Moskës zyrtare duhet bërë edhe për tentim okupimi, në qershorin 1999, kur trupat ruse u futën në aeroportin e Prishtinës, një ditë para se të hynin trupat e NATOS, vetëm e vetëm për t'i bllokuar e për t'i tërhequr aeroplanët luftarakë, që i kishin vendosur në aeroportin e Prishtinës, për t'i bombarduar shqiptarët, ose më thjeshtë – për të na shfarosur. Të njëjtit sot na quajnë terroristë e na kërcënojnë me luftëra të reja!!!

Në këto rrethana shumë serioze për vendin tonë, kur kriminelët mafiozë, në qeveritë e Beogradit e të Moskës po bëjnë çmos për të gllabëruar ende toka tonat, duhet ndërmarrë masa urgjente. Masa e parë që duhet ndërmarrur nga institucionet e Republikës së Kosovës është mbyllja urgjente e zyrës ruse në Prishtinë dhe urdhëri që çdo qytatar rus i pranishëm në Kosovë, brenda 48 orësh ta lëshojë territorin e vendit tonë. E njëjta gjë të vlej edhe për të gjithë serbët, që nuk e pranojnë Republikën e Kosovës. Nëse liderët e institucioneve shtetërore të Republikës së Kosovës, nuk ndërmarrin këto masa, masat e gjera popullore detyrohen ta marrin situatën në dorë dhe mund të ketë eskalime, me përmasa dhe rreziqe të paparashikuara. Le të dihet kush janë terroristët dhe le të largohen menjëherë nga tokat tona!!!(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora