E shtune, 11.07.2020, 02:51 PM (GMT+1)

Plus » Shoqëria

Kush janë femrat më të pasura në botë

Gratë miliardere që drejtojnë dhe kanë trashëguar kompanitë më të fuqishme Në vend të parë qëndron Christy Walton, e pasuar nga trashëgimtaret e “L’oreal” dhe “BMË” Në krye të listë...

Shtatzënia dhe zhvillimi i bebes

Ndjenjat që provohen para lindjes ndikojnë në zhvillimin e bebes. Stresi, ushqimi i gabuar, konsumimi i alkoolit gjatë shtatzënisë janë faktorë që rrezikojnë shëndetin fizik dhe psikologjik të...

Fenomeni i flijimit, i vjetër sa vetë jeta

Jeta njerëzore zhvillohet në mes të dy kufijve të saj, lindjes dhe vdekjes. Raporti në mes të këtyre dy kufijve është antonimik, përderisa i pari shënon fillimin e jetës, i dyti tregon fundin e...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora