E enjte, 27.02.2020, 10:45 AM (GMT)

Kondakçi: S’është e vërtetë se jam dënuar

Pas publikimit të lajmit marrë nga një e përditshme italiane se artistja e madhe e skenës Liljana Kondakçi është dënuar me tre vjet burg dhe se është në kërkim ndërkombëtar vetë...

Takimi i orës së vonë me Genc Ymerajn

Çdo mbrëmje në orën 22:45 është ‘online’, në një transmetim të drejtpërdrejtë me publikun në News24. E është pikërisht emisioni “Euro 2008 tek minuta e 24”, angazhimi më i fundit i Genc Ymerajt, që bën të mblidhen...

Petrit Haliti: Serbizimi i diplomacisë spanjolle

Kemi hezituar deri tani të analizojmë qëndrimin e habitshëm të Spanjës për të veçuar veten nga shtetet më të mëdha europiane, për t’u shkëputur nga gjithë shtetet e G-7, për t’u shkëputur nga shtetet më të mëdha të NATO-s...

Kjo është tragjedia e Çamërisë

Kur krimi ishte kryer dhe Çamëria e përgjakur dukej e zhbërë, një Komision Ndërkombëtar Hetimor, sapo shkeli tokën çame, pa dhe ndjeu gjëmën e madhe. Sipas dëshmive të botuara të një prej anëtarëve të Komisionit Hetimor...

Papavrami: Nuk vij gratis në Shqipëri

Një koncert që do të ketë ngjyrë tjetër nga të tjerët. Janë pikërisht kujtimet që i bashkëngjiten interpretimit të Tedi Papavramit në skenën shqiptare. Ka mbërritur vetëm dje në Tiranë dhe shprehet për emocionet e bashkëpunimit...

Vitet '70, Nostalgjia e muzikës

Një toplistë muzikore nga vitet ’70 ka rizgjuar kujtimet, ka rihapur shtypin e atyre kohërave, ka prekur nostalgjitë e pashtershme dhe ka ftuar gjithë adhuruaesit në të ecin në një rrugë plot kujtime. Janë grupe rroku, punku e ndonjë yll...

Artistët shqiptarë të Luftës

Fotografi shkodran, Shan Pici nuk jeton prej vitesh. Kësisoj s’mund të na tregojë detaje për një histori që na intereson. S’mund të na rrëfejë për pasionin e një djaloshi, që i pëlqente t’i kalonte ditët e pushimeve në Shkodër, mbyllur...

Meshkuj dhe Femra, natyra na ka bërë të ndryshëm!!!

Jemi qenie njerëzore që punojmë, argëtohemi, ushqehemi, ulemi ose ngrihemi në karrierë, etj. Jemi drejt rrugës së emancipimit, kur mesh kujt e femrat po arrijnë të njëjtat nivele duke luftuar diskriminimet dhe favorizimet dhe kjo është një gjë e mirë. Po shkojmë drejt barazizë. Dhe kjo është një gjë shumë e mirë...
Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT

Leter Lajmeruese