E shtune, 18.09.2021, 05:24 AM (GMT+1)

Mendime

Kastriot Myftaraj: Edi Rama gërmon tek Varri i Ashikut në Pezë dhe gjen Zogbythe në Washington

E shtune, 14.03.2009, 11:01 AM


Ylli ra ne det, por Edvini eshte perversi! Ylli Pango gaboi, por edhe nuk gaboi sepse tregoi edhe nje here sa cfare ndodhe ne Shqiperi. Tregoi Se kush jane politikanet tane. Por ne fund te fundit Pango, edhe pse abuzues, kishte te bente me nje jo te mitur dhe eshte mashkull, por edhe beqar. U shkarkua nga detyra. Iku! Por dhelperat komuniste kerkojne qe me topet e Pangos te marrin pushtetin, nderkohe kane harruar se kryetari i komunisteve, i biri i firmosesit te vrasjes se poeteve, Edvin Rama, eshte shfaqur lakuriq buze detit, ne nje plazh publik, ku duket qarte se ka edhe femije! Sipas gazetes Sot, kjo femra, kjo trup-deformuara, eshte nje nga kurvat e G99. Eshte folur shume ne lidhje me homoseksualtetin e ish liderve kryesore te Mjaft! (Sot Grupi i te nentedhjeteenentave!). Edvini ka mbaruar me kete, por tani e ka radhen Erjoni i Veliajve. (Ilir Dardani)
Edi Rama gërmon tek Varri i Ashikut në Pezë dhe gjen Zogbythe në Washington        

Nga Kastriot MYFTARAJ

Edi Rama jeton në Pezë pranë vendit që quhet Varri i Ashikut. Në cilësinë e biografit të Edi Ramës shkova në Pezë dhe pyeta një plak vendas se kush ka qenë ky ashiku që kishte varrin këtu. “Vallahi, gjyshi më ka thonë se ka qenë nji zog bythe, si i kanë pas thanë të vjetrit”, m’u përgjigj plaku. Shprehja “zog bythe” më bëri përshtypje, dhe edhe pse e mora me mend kuptimin, e pyeta plakun se ç’do të thoshte. “njashtu pra, si i thonë tani pederast, apo edhe me nji fjalë tjetër homo… homo…” m’u përgjigj plaku.
Kështu, nga biseda me plakun mësova një fjalë të re dhe të vjetër shqipe, për fjalën e huaj “homoseksual”. Fjala shqipe “zog bythe” ka një konotacion poetik popullor. Toponimi “Vorri i Ashikut” afër rezidencës së Edi Ramës në Pezë, e ka origjinën tek një ashik që u vra duke mbrojtur dylberin e vet, nga një ashik tjetër që donte t’ ia rrëmbente. Historia e sjelljes së Zogbyt në Shqipëri me anë të Top Channel, të ngjan me atë batutën e atij filmit të realizmit socialist “Gërmo o Tare gërmo, se qenin e ngordhur ke për të gjetur”. Edi Rama “gërmoi” tek Varri i Ashikut në Pezë dhe gjeti zog bythe (Zogby-the) në Washington. Zogby është vërtet një zog bythe.
Në vitin 2003, Alan Sears, ish- prokuror federal në SHBA dhe ish- zyrtar i Departamentit të Drejtësisë së SHBA, së bashku me gazetarin Craig Osten, botoi librin “Homosexual agenda”, ku e akuzon Zogby- n se kërkon të manipulojë opinionin në favor të një agjende për ta bërë homoseksualizmin dhe lesbizmin kulturën dominuese në shoqëri. Në këtë libër tregohet se si një konspiracion homosekualësh (gay dhe lesbikesh) në SHBA, kërkon ta vërë vendin më të fuqishëm të botës nën sundimin e asaj që quhet mafia e homoseksualëve, duke e bërë homoseksualitetin, kulturën mbizotëruese në vend. Ky konspiracion është pjesë e atij që në analogji me Kominternin (Komiteti i Internacionales Komuniste) quhet Homintern, pra Internacionalja e Homoseksualëve.
Alan Sears dhe Craig Osten, në librin e tyre i referohen një manifesti homoseksual siç është libri “After the ball”, i botuar në 1989 dhe që ka për autorë dy pederastë të quajtur Marshall Kirk dhe Hunter Madsen. Në librin “After the ball” paraqitet thelbi i agjendës homoseksuale, si një plan me gjashtë pika (f. 18 e librit, botimi anglisht):
1- Të flitet në favor të homoseksualëve (gay dhe lesbike) publikisht me zë të lartë nga individë me profil të lartë publik dhe organizata të shoqërisë civile.
2- Të portretizohen homoseksualët si viktima dhe jo si sfidues agresivë.
3- T’u jepet mbrojtësve të homoseksualëve një kauzë e drejtë, pra homoseksualizmi të bëhet një fjalë e mirë si antifashizmi.
4- Të shfaqen homoseksualët si “të mirët” në shoqëri.
5- Të shfaqen kundërshtarët e homoseksualëve si të këqijtë.
6- Të mblidhen fonde për kauzën e homoseksualëve nga donatorët e rëndësishëm.
Sipas librit “Homosexual agenda”, John Zogby, i cili po bën një sondazh në Shqipëri me porosi të Top Channel, është në qendër të agjendës homoseksuale. Në libër shkruhet (f. 67): “Indoktrinimi që bëhet në shkollat tona (amerikane- K.Myftaraj) ka një efekt përcaktues në formësimin e mendjes së adoleshentëve tanë dhe qëndrimit të tyre në lidhje me sjelljen homoseksuale. Në 2001, Zogby International shpërndau një sondazh që tregonte se 85% e nxënësve të rritur të shkollave të mesme mendojnë se homoseksualët dhe lesbiket duhet të pranohen nga shoqëria, dy të tretat mendojnë që martesat e të njëjtit seks duhet të lejohen. Madje edhe 80% e nxënësve të krishterë evangjelistë mendojnë se duhet të hyjë në fuqi legjislacioni që ndalon fjalët publike kundër sjelljes homoseksuale”. Duket qartë që përfundimet e sondazhit të Zogby- t janë manipuluar për të influencuar mendësinë kolektive të amerikanëve. Qëndrimi pranues ndaj homoseksualëve (gay dhe lesbike) nuk është aspak në shifra kaq të larta në SHBA. Absurditeti i shifrave të dhëna nga Zogby kuptohet kur u atribuohet 80% të nxënësve të krishterë një qëndrim praktikisht mazokist, kundër bindjeve të tyre antihomoseksuale. Kjo është njëlloj sikur 80% e homoseksualëve të shprehen se janë pro ndalimit të shprehjes publike të mendimit nga vetë ata?!
Në vitin 2006 “Zogby international” publikoi një sondazh ku supozohej që të shprehej mendimi i publikut amerikan për atë se a duheshin lejuar homoseksualët dhe lesbiket që të merrnin pjesë në ushtrinë amerikane. Të dhënat e sondazhit qenë llogaritur që të shërbenin si argument për dy ligjvënës amerikanë të cilët donin të avanconin nismën ligjvënëse për të hequr ndalimin ligjor që ekziston në SHBA për pjesëmarrjen e homoseksualëve (gay dhe lesbike) në ushtri. Sipas sondazhit të Zogby pretendohej se 73% e amerikanëve qenë në favor të heqjes së ndalimit ligjor, por në fakt kjo shifër shprehte përgjigjen e amerikanëve për një pyetje tjetër, atë nëse ndjehen të shqetësuar nga homoseksualët. Duke qenë se besueshmëria e Zogby kompromentohet nga ky manipulim, edhe shifra prej 73% duhet marrë me shumë rezervë.
Është e qartë se fama e Zogby-t, i cili u ngrit si një meteor nga hiçi, është prodhuar nga Hominterni, si pjesë e agjendës konspirative homoseksuale. Një emigrant libanez si Zogby nuk e ka për gjë që të përdoret në skema të tilla, për të pasur sukses në SHBA. Zogby është një zog bythe që shkoi nga Libani në SHBA, ku sillet si zog bythe, dhe që prej SHBA na erdhi në Shqipëri, po si zog bythe.
Angazhimi i Zogbyt në Shqipëri është qartësisht në funksion të agjendës homoseksuale në rrafsh ndërkombëtar. Këtë agjendë mund ta shikoni në veprimet e Erion Veliajt, i cili bën festa me meshkuj të veshur si femra, ose kur Erion Veliaj doli publikisht në mbrojtje të homoseksualëve që bënin seks në trotuaret anash Pallatit të Kulturës, duke terrorizuar familjarët që kalonin andej me fëmijë. Kur policia ndërhyu duke i shoqëruar homoseksualët në komisariat, Erion Veliaj, sipas agjendës homoseksuale i paraqiti homoseksualët si viktima, kur ata qenë agresorë ndaj publikut, ndërsa policët si agresorë. Agjendën homoseksuale mund ta shikosh në sjelljet e Edi Ramës, i cili zhvishet publikisht në një plazh në prani të fëmijëve meshkuj që duken në sfond, në një kohë që ka botuar shkrime ku trajton dilemën e vet homoseksuale në revistën sorosiane “Përpjekja”, të cilat i kam cituar në shkrime të tjera të miat. Agjendën homoseksuale mund ta shikosh dhe kur Edi Rama solli në Shqipëri për të asistuar partinë e tij në zgjedhjet vendore të vitit 2007, një kompani publicitare amerikane, që drejtohet nga çifuti homoseksual Finkelstein, i martuar me një burrë.
Kështu, Edi Rama, i cili e filloi opozitën ndaj qeverisë “Berisha”, kur u bë kryetar partie, duke i detyruar gratë dhe fëmijët në mitingje të brohorasin “O Sali o faqezi, mos na e prek Zogun e Zi!”(për atë që ka lexuar prozën perverse të Edi Ramës të llojit “Hiqi brekët Ina” është e qartë se kur e ka krijuar këtë slogan ka pasur mendime të mbrapshta për “zogun” e grave dhe fëmijëve pjesëmarrës në mitingjet socialiste), tani po e vazhdon me sloganin “Zogu i bythës (Zogby-the) vendos rezultatin e zgjedhjeve!”
Duke konsideruar se kush është Zogby që ka sjellë Edi Rama në Shqipëri, atëherë nuk është e vështirë që të merren me mend orgjitë homoseksuale që bëhen në vilën e Edi Ramës në Pezë.

kmyftaraj@yahoo.com  - Për ZSH: Ilir Dardani(Vota: 3 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora