E shtune, 03.12.2022, 11:43 AM (GMT)

Mendime

Skënder Zogaj: Nga Lulëzim Basha mund të priten gjëra edhe më të zeza

E hene, 10.01.2022, 06:00 PM


Skënder Zogaj:

Nga Lulëzim Basha mund të priten gjëra edhe më të zeza, sepse është në pengun e karremit që i ka mbetur në fyt nga koha kur ka punuar nē Prishtinë dhe, pastaj është dërguar me mision special në Tiranë!

Sorrosi është menaxheri i Bashës dhe i një numri të madh personalitetesh nga më të lartat politike e shtetërore në Shqipëri dhe në Kosovë, që do të shfaqen me projektet e tyre të ngjashme me këtë të Lulëzim Bashës, sepse janë shkolluar dhe specializuar me bursiset e Sorrosit dhe, janë të detyruar që t'ia kthejnë borxhin padronit të tyre, në mënyrë që të vazhdojnë të gëzojnë përkrahjen e Sorrosit, forca e të cilit është e jashtëzakonshme derisa tashmë as SHBA-ja nuk e fsheh se, sorosizmi është duke e rrezikuar edhe demokracinë amerikane!

Prandaj, është krejt e kuptueshme që Luli e lulushët e tjerë të shumtë në Shqipëri dhe në Kosovē nuk kanë qare pa e luajtur vallen derisa masave të gjera popullore maja e thikës t'ua prek ashtin dhe ato të shpërthejnë, sic u ndodhi demokratëne të Shqipërisë dhe Sali Berishës që u godit nga Bruti...(Vota: 2 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora