E hene, 24.01.2022, 08:58 PM (GMT)

Rëndësi

Xhemal Ahmeti: Fanatizmi domosdo kulmon në terrorizëm

E premte, 02.10.2020, 08:00 PM


FANATIZMI DOMOSDO KULMON NÊ TERRORIZËM

Nga Xhemal Ahmeti

I mbyllën klubet kulturore, sociopolitike dhe i hapën xhamitë gjithandej diasporës. Kēto i financon Diyaneti ose Arabia Saudite (dhe biznesmen nga Maqedonia), me mysafir ligjërues tipa si Shefqet e Milazim Krasniqi (Biel) e kompani. Politikisht këta shumica janê edhe me ... në Kosovë [lere mos flas se thonë e urren babën]  Rezultati: vetēm prokuroria federale zvicerane i ka të hapura 70 procedura për ndjekje penale ndaj personave që vepronin për IS dhe Al Qaida nga perëndimi. Shumica absolute shqiptarë nga Kosova dhe Maqedonia. Mos të flasim për procedurat ende ne pergatitje ngase varren edhe nga veprimet e austriakëve, italianëve, gjermanëve. A keni edhe ndonjë vërejtje ndaj ulurimës sime kundër radikalizimit dhe fanatizimit, përveç asaj fjalës suaj boshe "islamofob"? Arrestimet e sotme ishin vetëm apero- ja. Imazhi i shqiptarëve si isisa u bë. Jo ai i turqeve apo arabëve. S'mbusheni me mend, jo, kurrë.

________

Arrestohen katër terrorist/e të IS  - shqiptar nga Kosova dhe Maqedonia - në Freiburg të Zvicrës:

https://www.20min.ch/story/vier-terrorverdaechtige-im-kanton-freiburg-festgenommen-573759512154?fbclid=IwAR2jGcYSzc8ItRsEKXeDgMsN0dlyYUnNopeVvhkjCwgd7RVnsjxCte6KMng(Vota: 2 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora