E enjte, 25.02.2021, 05:25 AM (GMT)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Drita e lirisë

E enjte, 05.03.2020, 05:31 PM


Jusuf Zenunaj

DRITA E LIRISË

Dritën e lirisë deshën ta shuajnë ,

ajo si ari në zjarr flakêroi,

një faqe të historisë shndëriti,

dhimbjen e pikëllimin i pushtoi!

Hijenat iu gëzuan dritës "së shuar,"

daulleve u bien kot,

ylli i lirisë dritëron,

rreze lëshon përjetë e mot.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora