E marte, 23.07.2019, 06:52 PM (GMT+1)

Komente

Bardh Nëngurra: Predikimi i rrezikshëm i psikopatave islamikë

E diele, 13.03.2016, 10:55 PM


PREDIKIMI I RREZIKSHËM I PSIKOPATVE ISLAMIKË

Nga Bardh M. Nengurra

Sado që mendoj se unë si shqiptar dhe si qytetar i vendit ku jetoj (Norvegjisë) dhe i vendlindjes time Dardanisë e kam thanë shumë moti fjalën time dhe me krenari e them se jam nder të paret që shkrova kunder dukunisë qoroditëse e bastarde që doli në siperfaqe menjihere pas perfundimit të luftës në Dardani megjithate vërej se ka edhe shumë të shkruhet dhe të bahet per ta demaskue dukuninë shkatrrimtare të muhamedanizmit qe asht virus shkatrrimtar i vlerave dhe kulturave të popujve jo islam e në veqanti të popullit shqiptar.

Avancimi teknologjik i kohës dhe mundësia të publikohet gjithçka nga profesionist e amater në saide dhe portale interneti sot na mundëson të shohim se kush çka po ban e kush çka nuk po ban.

Facebook.com asht ba portali ma i perdorshem dhe ma popullarizues në mbar boten dhe aty njeriu po ka mundësi të njifet me gjithçka dhe të lexon e percjell poashtu gjithçka.

Videopublikimet me disa figura çoroditëse me disa ftyra leshatuke të tmerrshme dhe neveritëse sikur me të drejtë ju thotë Ramush Haradinaj  disa flliqtana deshmojnë se njerzimi asht shkue në shkallën ma të naltë të budallakisë dhe çmendunisë. Pse e them këtë?!

E them per faktin se sistemet e shteteve gjithandej botës kan Kushtetutat e veta të dala nga kultura dhe tradita e popujve dhe ato Kushtetuta nxjerrin edhe ligje dhe ato ligje kan mundësi dhe duhet të veprojnë me këtë sojë krijesash qoroditëse e të rrezikshme.

Sipas disa burimeve në Dardani veprojnë me qindra të vetqujtun imam musliman dhe ata secilin veprim , secilen fjalë qe e folin e bajnë publikisht para kamerave të mjeteve mediatike të tyne , sepse sot në Dardani ka disa dhjetra TV dhe radio të cilat kryesishtë transmetojnë programe fetare islamiste dhe predikimet e mjekrroshve qoroditësa.

Pothuej se nuk ka shqiptar që nuk ka ndëgjue per emnat e këtyne mjekrroshve dhe per qudi sado që teoritikisht BIK-u ( Bashkësia Islame e Kosovës ) distancohet nga të tillët , deri sot nuk ka asnji fakt qe nga ana e BIK-ut asht ba perpjekja ma e vogël per ti parandalue të tillët në predikimet e tyne perplot urrejtje dhe luftënxitëse.Mjerishtë ka indikacione dhe fakte se asht pikrisht BIK-u bashk me PDK-në partinë qe ka pushtetin me vite në Dardani qe bashkveprojnë reciprokisht me këta flliqtana. PDK me pushtetin e sajë nuk i nguc ata e ata me gjematin e tyne e votojnë PDK-në.

Nuk do permend emnat e asnjenit nga këta mjekrrosh sepse para secilit duhet ta shenojë nji milion here mendermethanë , por do flas per disa predikime dhe ligjerata të tyne qe ata i quejn nasihate.

Per tua shperla trunin shqipfolësve të pa arsimuem dhe injorant ata perdorin metoda të shumta, dhe duket se edhe e kan gjetë metodën ma terheqëse per tu shperla trunin njerzve dhe pastaj me ta me veprue sipas udhzimeve të tyne .Mjerishtë mashkulli shqiptar ka mendjen kryesishtë në dy gjana; mes kambëve të femnave dhe te leku. Andaj mjekrroshat shpiken teorinë e virgjineshave në parajsë. Hyrijat e xhenetit thonë mjekrroshët. Ata shpiken diçka që mendja e shendosh e askujt nuk e beson as nuk do duhej ta ndegjon. Shpiken se muslimanin e mirë allahu e shperblen me xhenet ( po flas tash me fjalorin e tyne dhe i kerkoj falje lexuesit ) dhe atje mashkullin e presin nji numër i madh i hyrijave ( virgjineshave ) mvarsishtë se si ka vdek mulimani edhe do shperblejhet me hyrija. Po vdiç në luftë si xhihadist do quhet shehid dhe do shperblehet me 72 hyrija.

Tash unë pyes vetveten dhe edhe njerzit normal se si ka mundësi qe njerzit qe propagandojnë këso budallaqe mos të arrestohen dhe të dergohen jo në burg, por në institucione të psikopatve aty ku sherohen të smurit mental?! Baj pyetjen te ajo masë mjerane qe i hap veshet dhe ndegjon ato prralla të mjekrroshit fliqtan se si nuk ju kujtohet se ata kan nana, gra, motra dhe vajza në shtepi dhe se ai mjekrrosh fliqtan jua ofendon ato tmerrshem. Si nuk ju kujtohet asnjenit ta pyesin at mjekrrosh flliqtan se nese mashkujt po u shperblejkan me deri në 72 hyrija, me çka shperblehen femnat?! Apo fena fare nuk po fitojka xhenetin?! Si asnjenit si kujtohet ta pyes mjekrrosin flliqtan se ku po i merrka allahu ato virgjinesha pasi dihet se njerzit pothuej gjithmonë lindin barabart sa fena sa mashkuj?! Dhe si asnjeni se kundershton at shemti me e demaskue ashper dhe me fakte, por ulin veshet dhe e ndegjojnë me vemendje. E tmerrshme kjo. Shteti , ligji patjeter duhet të mirret me këto flliqtina , të ndalojë predikimet e tilla diskriminuese të cilat nxisin urrejtje racore,gjinore po se po, por edhe urrejtje besimi, kulture, dhe kombëtare.

Këta mjekrrosha qak edhe historinë dojnë ta predikojnë. Dje ndegjova nji flliqtan qe me sa di unë asht andej kah Prizreni diku, apo nga Mitrovica , por ai e ka të këtputun shuplaken e dorës së djathtë dhe dallohet me këtë .

Ndoshta derisa ka studjue muhamedanizmin , derisa ka qendrue në ndonji shtet arab per tu pajisë me njohunit dhe metodat e duhuna të trushperlamjes dhe pastaj të këthehet në vendlindje per ta shkatrrue ate ai ka vjedh dhe atje arabet me ligjet e sheiratit ja kan këput doren si masë denimi. Në Facebook.com ka nji video ku ky njeri i gjymtë në dukje dhe i tmerrshem shpirtnishtë spjegonte se si allahu e paska pas dergue sulltan Muratin per ta pushtue Dardaninë sepse allahu i paska zgjedh shqiptaret si popull i dashtun i ti dhe per ate sulltani vjen me ushtri dhe " çliron " Dardaninë e shqiptarve diku 87 vjet para se me "çlirue " Konstadinopolin per ta ba Stamboll ate. Piskatke mjekrroshi dorëkëputun, qirrej sa në nji moment ja fillojë të qaj derisa me entuziazem fliste per allahun dhe madhninë e ti qe e derogoj sulltan Muratin per ta shpetue Dardaninë.

Asht per keqardhej ta shofish masen e njerzve se si e ndegjojnë, asht e tmerrshme te pranosh pa qare se shteti i jonë asht nji hiq, se atje nuk ka shtet fare perderisa nji psikopat si ky spjegon historinë. Perderisa nji flliqtan si ky pushtimin dhe invadimin e quen çlirim.

Asht e dhimbshme të detyrohet njeriu normal me pranue se sot per sot po ju shitet shumë lirë propaganda shkatrrimtare islamiste muhamedade krijesave mjekrrosh sepse shqiptari ose asht i pa aftë të kundershtojë, ose asht aq injorant sa qe beson edhe prrallat per 72 virgjineshat dhe beson se adhe femna e vdekun lind femijë. Asht e tmerrshme ta vëresh se si masat shqipfolëse hapin sy e vesh dhe ndegjojnë predikime bastarde, abnormale të nji feje ( per mendimin tim nuk asht fe kjo ) qe ka origjinën nga nji vend dhe nga nji popull qe neve si racë dhe si pjesë etnokulturore asgja nuk na lidhë me ta. Besohet nji i vetshpallun profet dhe masat ndegjojnë prrallat e shpifjet trilluese trulluese per njerzimin te nji njeriu qe ka qen nekrofil dhe pedofil dhe se falë asaj sjelljeje të ati far bastard profeti sot në shumë shtete të botës orientale i martojnë vajzat qe nga mosha 8-9 vjeqare me burra të rritun. Mjetet mediatike të botes u tmerrue per rastin e 8 vjeqares qe vdiq në duert e burrit 40 vjeqar gjat aktit seksual diku atje në Jemen.

Shtetet tona Shqipni e Dardani jan në dorë të politikajve mafioz, kriminel e korruptiv qe aspak sju han palla pse gjithandej trojeve shqiptare mjekrrosh flliqtana propagandojnë antishqiptarizëm. Po të kishim politikaj atdhetar mjekrroshve nuk do u dihej emni e as nuk do ju ndegjohej zani. Politikaj e mjekrrosh flliqtana bashkveprojnë dhe bashjetojnë mes veti sepse ndihmojnë njeni tjetrin , me vota , me lekun dhe me mundësin e veprimit.(Vota: 17 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT