E hene, 27.09.2021, 11:30 AM (GMT+1)

Kulturë

Te qeshim me Spekter II

E hene, 25.06.2007, 07:30 PM


Po ku je mi zemra
Gjithnje e me prane popullit
Cfare te me kete kapur putra valle
Dale te ta rregulloj vellai kollaren
Hajde re naci te kercejme naplonin
Ku e fshehe stirolapsin ore shejtan
Kujdes zorren vella
Sa te ngushta keto pantallona
shikimi yt me intrigon...


(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora