E enjte, 30.03.2023, 03:13 AM (GMT+1)

Kulturë » Keka

Gjon Keka: Poema epike mbi Gjergj Kastriotin

E marte, 17.06.2014, 06:42 PM


Poema epike mbi Gjergj Kastriotin nga autori Urbain Chevreau, e vitit 1644.Jane te shumte autor qe kane patur ne krye te krijimtarise se tyre edhe heroin, strategun dhe vizionarin e madh te kombit tone arbnor europian Gjergj Kastrioti, vlera behet edhe me e shumfisht kur ky personalitet pushton krijimtarin  e pergjithshme nga e gjithe bota e civilizuar.(Vota: 2 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora