E enjte, 23.09.2021, 06:58 AM (GMT+1)

Kulturë

Sadik Krasniqi: Gjergji

E marte, 17.01.2012, 08:37 PM


Sadik Krasniqi

 

GJERGJI

 

Nëpër gurët te prushtë

ngjitem në fronin e hyjit

si mbi re shoh FushëKrujën e tistë

e Kruaja si engjëll i trembur

i hynë nën krah hyjit

që ngre krah e me shpatën e diellit

e prenë përgjysmë natën e gjysmëhënës

 

e ndjej frymën e tij

si prekje e bekuar

e përshpëris uratën

të lumtë në për ty

Gjergj

 

Krujë, verë 2009(Vota: 9 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora