E hene, 20.09.2021, 04:12 PM (GMT+1)

Lajme

Muhamed Memishi: Deklarata e Arben Shkodres...

E premte, 21.10.2011, 04:36 PM


Deklarata e Arben  Shkodres: Kombin  shqiptar nuk e  ka pjell nena  serbo-maqedone grekofile qe politikanet shqiptar grinden  ne mes  veti per interesat e xhepit personal,lufte ne parlamentin e   Tiranes 60 vjet  me  radhe e kan udhehequr kriminelet e Stalinit  te Tites dhe Rankoviqit bashkepunetor te qarqeve sllave  ku disa shqiptare  bejn percarje si  nga  shkupi  beogradi  dhe athina. kriminelet e  kuq jan mesuar ta  vrasin popullin mbrapa shpine 60  vite  me radhe  po vrasin bijt  me te mire  me  te  shtrejte  te  atdheut te SHQIPERISE  ETNIKE .turpi i njerzimit  ku Kosova legjendare me  kryeqitetin  e Dardanis  antike  Shkupin qe politikanet shqipetar  e  njohen nje  shtet  artificial si Maqedonia  qe nuk  egziston  nje  komb i tille  ne  bote ato  jane  bullgare .qe  maqedon  dhe  maqedoni nuk ka ne  bote.

Komunistet e marshall Tites dhe kriminelet  e udhehequr nga  komunistet  shqipetare  si  Enver qeni Fadil  qeni Ali  shukriu  Sinan  hasani  e  shum te  tjere kriminele.

 kjo  historia  e  djemve komuniste  trashigohet  nga  politikanet  e tanishem  qe  jane  qent e  ish  tradhtareve  komuniste.

Turpi  i  njerzimit nga  Shqiperia   socialiste e demokratike jan po  te  njejtet komuniste qe kan ngrene nga gjellerat e komunisteve te kuq.

Historia  e  ardhshme  do  ti  gjikoje ato  te cilet e pranuan maqedonin artificiale  shtet  ku  maqedonia me  2  miljone banore afer 750000  SHqipetar  muslimane  afer  250000 ortodoks  shqipetar  te  cilet u kthyen me  dhune  nga garnitura  serbo-maqedone komuniste .

Revulucioni  per  republiken shqiptare  te Kosoves  me  viset e  saja  ku ishte  fjala per  diasporen e bashkume  ku  dolen  qent e kuqe  dhe bercajten Kosoven  gjismake pa pelqimin  e  shqipetaren  dhe mashtrimin e shqipetare me te  ashtuquajturen Maqedoni.

      Shipetaret ne te  ashtuquajturen  mqedoni  po  vriten pas  shpine 60  vite me radhe  nga  partia  komuniste e Enver qenit  .

10  vjet republika e  Kosoves si  shtet  po ju  ngulet  thika prapa shpine  shqipetareve  me  shum menyra te   ndrishme  ku  dje thonin  ;jemi  bashke per  republiken shqipetare  ne ish jugosllavi  .

Shoku me lan  veten  ku ke pare ku  kjo po  ndodh  vetem tek  shqiptaret  ku  djemt  e  UCK-se Kosoves     me  viset  e  saja  po  dhe U.C kombetare  si dhe  UCPMB nuk  luftuan per  me hi  ne parlament ne Beograd e  Shkup. ki kriminal si Ali Ahmeti tradhtar i  atdheut  qeni i  Enver hoxhes  me 15 tetor u  versulen me policin specialæe  drejt stadiu mit te Tetoves ku u rahen e burgosen shqipetaret e pambrojtur  si  nga Nato  e  europa shtriga plake  qe  coptoi  kombin shqiptar poashtu edhe nga nena Shqiperi e nga velezrit  Kosovar.po kombi  Shqipetare ne  SHQIPERIN ETNIKE  nuk  esht  fajtore qe  politikanet  tane  as  qe  mendojne e lere  me te flasin  per  Camerine    ku i vetmi  esht Shpeti idrizi

Turpi a Hashim  thacit qe  e  ndrishoi flamurin  Shqipetar kombetare  shqiponjen  dykrenareqe u la me gjakun e shqipetareve .

Luftaret  e  vertet  qe  luftuan per  shqiperime  e  bashkuar jan ne  tribunalin e Hages

 (Vota: 9 . Mesatare: 3.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora