E shtune, 15.06.2024, 04:27 AM (GMT+1)

Mendime

Serbët e veriut të Kosovës protestuan kundër rivendosjes së pikave doganore në pikat kufitare 1 dhe 31

E enjte, 05.02.2009, 07:36 PM


LEPOSAVIQ, ZUBIN POTOK, 5 SHKURT 2009-Gjatë ditës së sotme në rajonin e Mitrovicës, në tri lokacione të ndryshme janë regjistruar tri tubime protestuese. Tubimet protestuese të organizuara me fillim në ora 11:00min, janë regjistruar në komunën e Leposaviqit dhe Zubin Potokut përkatësisht në pikat kufitare 1 dhe 31, si dhe në rrugën magjistrale Mitrovicë – Leposaviq përkatësisht në fshatin Rudare.Policia e Kosovës, njofton se konsiderohet se numri i përgjithshëm i protestuesve ka qenë rreth 2000 persona (Leposaviq 1000, Rudare 600, Zubin Potok 300), të cilët kanë protestuar në mënyrë të qetë kundër “rivendosjes së pikave doganore” në pikat kufitare 1 dhe 31.Vendet ku janë mbajtur protestat kanë qenë të bllokuara për qarkullim të trafikut rrugor deri në përmbylljen e protestave.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora