E enjte, 06.05.2021, 05:01 AM (GMT+1)

Kulturë

Vjollca Tiku Pasku: Për ty

E shtune, 20.10.2018, 03:44 PM


PËR TY

Për zërin tënd që tingëllon ëmbël,

do jepja zogjtë e tokës së ëndërrt,

për puthjet e tua të sinqerta,

do jepja lulet me ngjyra e të çelta.

Për vështrimin tënd të ngrohtë,

do jepja gjithë oqeanet e plotë.

për një përqafim shtrënguar,

do jepja pyje e male gjelbëruar.

Për dashurinë tënde të bardhë,

do jepja  zemrën time kristal.

Po kërkove të më kesh pranë mua,

të fal gjithë botën që më ka rrethuar.

Por di që edhr ti më ke dashuruar,

më ke falur dyfish, sa kam shkruar.

Vjollca Tiku Pasku(Vota: 2 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora