E shtune, 12.06.2021, 08:59 PM (GMT+1)

Mendime

Luan Dibrani: Lirimi i terroristit Shefqet Krasniqi

E diele, 25.03.2018, 02:57 PM


Me lirimin e terroristit Shefqet Krasniqit sistemi juridik i Kosovës në peshojë!

Shkruan Luan A. Dibrani

Imami i xhamisë së madhe “Mehmet Fatih” në Prishtinë, Shefqet Krasniqi, është shpallur i pafajshëm dje dhe është liruar nga të tri akuzat që rëndonin mbi të nga Gjykata Themelore e Prishtinës.

Krasniqi akuzohej për shtytje për terrorizëm, nxitje të urrejtjes dhe shmangie nga tatimi?

Nuk paskan  gjetur prova të mjaftueshme për asnjë nga akuzat”,sipas  kryetarit të trupit gjykues, Beqir Kalludra?

Pamje e hoxhe Shqefqet Krasniqit  në shërbimin e sllavo-aziatikëve!

Është shume skandaloze dhe hipokrite qe  “Sistemi Juridik i Kosovës” është shndërruar në një institucion legale pa kurrfarë elementi mbi drejtësinë dhe kodin etik për  interesat tona kombëtare... Paramendoje  të lirohet nga aktakuza  një  i devalvuar në shumë vepra  antikombëtare Shefqet Krasniqi, me dokumente të Republikës së Serbisë, xhepa të mbushur me “Lira” turke, “dinarë” serb, dhe me mendje të ISIS-it ,kurrsesi nuk e dëshmon pafajësinë e tij, por përkundrazi tregon se drejtësia është e kapur nga klasa politike dhe se vendimet e tyre në këso rastesh nuk kanë asgjë të bëjnë me drejtësinë as ligjin!.

Të lirohet një terrorist  vahabist islamik i cili është përgjegjës për dërgimin e 700 shqiptarëve të luftojnë për terroristët kanibal vahabist të ISIS, Al Kaida, Al Nusra nga propaganda e tij,mbeten me mijëra fëmijë pa prind  dhe gra të veja qe tipat e tille rrinë pran tyre sot duke e “cenuar edhe moralin e tyre ne shenje  solidariteti gjeja se kanë keqardhje” .Kjo  është  më shumë se krim!. Dikush po  duan ta përkrahin  qëllimin  e kurdisura antishqiptare nga kuzhinat e aleancës ruso-turko-serbo-greke!

Te lirohet nga keqpërdorimi dhe pranim i miliona eurove nga organizatat terroriste islamike turko-kataro-saudite është mëkat për gjyqësorin  e Kosovës!?.

-Ky ka luftuar dhe  rrezikuar  rendin kushtetues laik të Kosovës me mjetet dhe financën  e dyshimtë etj.

Ndaj Gjyqtarit Beqir Kalludra duhet menjëherë  të ndërmerren hapa e hetuesisë qe e liroj, terroristin  islamik!. Gjykimi ndaj terroristit islamik Shefqet Krasniqi duhet të procedohet nga një gjyqtar  të pakorruptuar dhe pa ndikim politik apo nga bindja fetare.

Terroristi Shefqet Krasniqi përmes organizatave"humanitare" turko arabo-sllave  dhe në emër të humanizmit ndërtoj xhamia dhe fshiu trurin e shumë qytetarëve ordiner!

Për fat të shqiptareve dështoi ISIS sepse,Shefqeti dhe shefqetat e tjerë,patën me e bë “Shqipërinë Etnike” si “Sirinë dhe Irakun”,gërmadhë dhe me pak njerëz ndërsa,te tjerët nëpër shkretira të orientit dhe neë Evrope për t'u konvertuar në krishtere. Dikur,kur ISIS ishte në "formë",Shafqeti deklaronte se e kam të formuar” Qeverinë e Kosovës” në fletore dhe po e pres momentin për ta deklaruar. Tani pyes:-Si është e mundur të jetë dikush: imam,ushtar i UCK-se dhe të ketë  letërnjoftim dhe  pasaportë të Serbisë ?!A nuk jane mekate dhe vepra këto penale  qe të përgjigjej  para drejtësisë ,po bile bashkë edhe me Kalludren.

Ruset duke pa pamundësinë qe Amerikanët ti largojnë nga trojet shqiptare...po përdorin Turqinë për hyrje nga një dere e dytë. Turqia njëjtë si Rusia dëshiron largimin amerikancdhe po kryen dy detyra,po i bën argat Rusisë dhe po tenton te shtrije ndikimin e saje në Rajon...Turqia hyri përmes organizatave"humanitare" dhe në emër të humanizmit ndërtoj xhamia dhe dresoj imam si terroristin Shefqet Krasniqin për interesa të saje…Kosovën kjo sorte po e dëmton në dy fronte,,atë ne IMAZH,dhe Integrime perëndimore!...(Vota: 7 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora