E enjte, 06.05.2021, 04:32 AM (GMT+1)

Lajme

Ftesë - Dita Ndërkombëtare e Poezisë

E diele, 19.03.2017, 11:21 AM


FTESË

Ju ftojmë të merrni pjesë në aktivitetin "Takim me poezinë"  e 36 poetëve më të mirë shqiptarë, botuar në kolanën "Kambana" nga Botimet Toena ndër vite,

organizuar nga:

Instituti i Librit dhe i Promocionit në bashkëpunim me Agjencinë e Parqeve dhe Rekreacionit - Bashkia Tiranë, Botimet Toena dhe Gjimnazin "Sami Frashëri", në prag të Edicionit III të Festivalit Letrar për të Rinj “Tirana 2017” & Ditës Ndërkombëtare të Poezisë.

Ky aktivitet mbështetet edhe nga Ministria e Kulturës e Shqipërisë, e cila mundëson praninë e kuartetit të harqeve "Tinguj dhe monumente", i cili do të performojë gjatë aktivitetit.

Poezia e zgjedhur e çdo poeti do të recitohet nga një prej nxënësve të gjimnazit "Sami Frashëri".

Ju mirëpresim, të martën, 21 mars, ora 11:00, te Reja.

Irena Toçi

Drejtore e Përgjithshme

Botimet Toena

Rruga "M. Gjollesha"

K.P. 1420

Tirane - Albania

Tel. ++355 422 40 116

Fax  ++355 422 40 117

botimet.toena@gmail.com

redaksia@toena.com.al(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora