E marte, 23.04.2024, 08:30 AM (GMT+1)

Shtesë » Shoqëria

100 gratë më seksi të vitit 2008

E marte, 05.08.2008, 08:42 PM


Megan Fox
Shkruar nga Blendina Cara    

E kanë cilësuar si Angelina Jolie e re dhe me një të ardhme premtuese në Hollivud. Mund të thuhet pa frikë se është viti i Megan Fox, e cila është zgjedhur si femra më seksi nga revista e famshme "FHM". Ajo gjitahshtu interpreton në përkrah Amanda Seyfried dhe Adam Brody në "Jennifer's Body" të Diablo Cody, i cili do të dalë në vitin 2009. Revista e famshme britanike kryen çdo vit sondazhin për të përzgjedhur 100 femrat më seksi në botë dhe këtë vit ishte Megan Fox që u zgjodh këtë vit si femra më tërheqëse e botës.

Klasifikimi

Në vend të dytë u zgjodh Jessica Alba, një prej aktoreve amerikane më të famshme për paraqitjen e saj. Ajo ka marrë shumë çmime për aktrimin dhe pamjen fizike dhe së fundmi ka sjellë në jetë një vajzë. Në vend të tretë është Keeley Hazell, një modele angleze dhe vajzë kopertinash. Ajo është më e famshme për format e saj fizike, të cilat janë natyrale, pa ndërhyrje plastike. Elisha Cuthbert qëndron në vendin e katërt. Ajo është modele dhe aktore kanadeze, 25-vjeçare, e cila është bërë shumë e njohur vitin e fundit dhe ka fituar më parë vendin e parë në listën e "Flokëve më seksi në botë". Tashmë Hayden Panettiere mund të jetë në listat e femrave më seksi në botë. Aktorja e re është kthyer shpejt në një figurë kopertinash, sapo mbushi 18-vjeç. Ajo njihet më së shumti për rolin e saj në seritë televizive të "Heroes".
Scarlett Johansson nuk ka qenë në pesëshen e femrave më seksi këtë vit. Një prej aktoreve të reja më të njohura amerikane. Për disa herë më radhë është shpikur si femra më seksi në botë. Është vlerësuar për rolet e saj në "Lost in translation" dhe "Vajza me vëth perle". Cheryl Cole - Këngëtare angleze, pjesëtare e grupit "Girls Aloud". Ka marrë më shumë famë për statusin e saj si bashkëshortja e futbollistit anglez, Ashley Cole. Hillary Duf është njohur që adoleshente në serialet televizive. Tashmë është fokusuar më shumë në karrierën si këngëtare, me paraqitje të ndryshuar dhe më të pjekur. Angelina Jolie sapo ka sjellë në jetë dy binjakë, por kjo s'e ka penguar atë që të jetë në listat e femrave më seksi në botë. Keira Knightley ëkshtë një aktore e re angleze, e cila shumë shpejt u bë e njohur, sidomos pas interpretimit në triologjinë "Piratët e Karaibeve".

Përzgjedhja

"100 femrat më seksi në botë" është një sondazh i përvitshëm që kryhet nga revista e famshme britanike "FHM". Votat e lexuesve janë ato që përcaktojnë listën e njëqind femrave më seksi të botës. Sapo mblidhen të gjitha votat, revista e njohur e meshkujve boton suplementin "100 femrat më seksi të botës". Revista e boton listën e përvitshme që prej vitit 1995. Cameron Diaz është e vetmja që është shfaqur çdo vit në listë, që prej vitit 1995.

Megan Fox, femra më seksi në botë

Megan Fox debutoi për herë të parë në filmin "Holiday in the Sun" në vitin 2001, si trashëgimtarja e llastuar Brianna Wallace. Ajo më pas u shfaq në filmat "Ocean Ave", "What I like about you", "Two and a half men". Por shpërthimi i famës së saj ndodhi në vitin 2007, kur ajo mori rolin e protagonistes Mikaela Banes në filmin e shumëpritur "Transformers". Ajo është shfaqur në pesë faqe të revistës së famshme "FHM" në vitin 2005. Ajo gjithashtu është votuar si femra më seksi nga kjo revistë për vitin 2008, duke ia kaluar Jessica Alba dhe Jessica Biel. Thuhet se ajo do të interpretoj në rolin e "Cassie" në adaptimin e librit komik ""Hack/Slash". Ajo gjithashtu interpreton në përkrah Amanda Seyfried dhe Adam Brody në "Jennifer's Body" të Diablo Cody, i cili do të dalë në vitin 2009. Ajo ka qenë e fejuar me aktorin e "Beverly Hills", Brian Austin Green, por u nda në korrik të këtij viti. Fox ka nëntë tatuazhe. Ndër to është një poemë tek brinjët, një simbol force në qafë, emri i ish- të dashurit të saj në këmbë dhe fytyra e Marylin Monroe në krahun e saj të djathtë. Ajo është shprehur se ka provuar drogën dhe se "ashtu e di se nuk më pëlqen" duke shtuar se është një ndër të paktat në Hollivud që s'i përdor.

Jessica Alba
Një prej aktoreve amerikane më të famshme për paraqitjen e saj. Ajo ka marrë shumë çmime për aktrimin dhe pamjen fizike dhe së fundmi ka sjellë në jetë një vajzë. 

Keeley Hazell 
Një modele angleze dhe vajzë kopertinash. Ajo është më e famshme për format e saj fizike, të cilat janë natyrale, pa ndërhyrje plastike.

Elisha Cuthbert 
Modele dhe aktore kanadeze, 25-vjeçare, e cila është bërë shumë e njohur vitin e fundit dhe ka fituar më parë vendin e parë në listën e "Flokëve më seksi në botë".

Hayden Panettiere
Aktorja e re është kthyer shpejt në një figurë kopertinash, sapo mbushi 18-vjeç. Ajo njihet më së shumti për rolin e saj në seritë televizive të "Heroes".

Scarlett Johansson
Një prej aktoreve të reja më të njohura amerikane. Për disa herë më radhë është shpikur si femra më seksi në botë. Është vlerësuar për rolet e saj në "Lost in translation" dhe "Vajza me vëth perle".

Cheryl Cole
Këngëtare angleze, pjesëtare e grupit "Girls Aloud". Ka marrë më shumë famë për statusin e saj si bashkëshortja e futbollistit anglez, Ashley Cole.

Hillary Duff
Është njohur që adoleshente në serialet televizive. Tashmë është fokusuar më shumë në karrierën si këngëtare, me paraqitje të ndryshuar dhe më të pjekur. 

Angelina Jolie 
Angelina Jolie sapo ka sjellë në jetë dy binjakë, por kjo s'e ka penguar atë që të jetë në listat e femrave më seksi në botë.

Keira Knightley
Një aktore e re angleze, e cila shumë shpejt u bë e njohur, sidomos pas interpretimit në triologjinë "Piratët e Karaibeve"

Alessandra Ambrosio
100 femrat me te bukura ne bote

1. Megan Fox
2. Jessica Alba
3. Keeley Hazell
4. Elisha Cuthbert
5. Hayden Panettiere
6. Scarlett Johansson
7. Cheryl Cole
8. Hillary Duff
9. Angelina Jolie
10. Keira Knightley
11. Rihanna
12. Kate Beckinsale
13. Jessica Biel
14. Eva Longoria
15. Alessandra Ambrosio
16. Rachel Bilson
17. Beyonce Knowles
18. Gemma Atkinson
19. Jennifer Love Hewitt
20. Christina Aguilera
21. Adriana Lima
22. Gisele Bundchen
23. Ana Ivanovic
24. Sophia Bush
25. Salma Hayek
26. Jessica Simpson
27. Jennifer Aniston
28. Charlize Theron
29. Rachel Stevens
30. Maria Sharapova
31. Britney Spears
32. Sarah Michelle Gellar
33. Emma Watson
34. Kelly Brook
35. Eva Mendes
36. Sarah Hardins
37. Avril Lavigne
38. Olga Kurylenko
39. Natalie Portman
40. Heidi Klum
41. Lindsay Lohan
42. Bar Rafaeli
43. Nadine Coyle
44. Alesha Dixon
45. Katherine Heigl
46. Halle Berry
47. Monica Bellucci
48. Kristin Kreuk
49. Nicole Scherzinger
50. Rachel McAdams
51. Emma Griffiths
52. Carmen Electra
53. Shakira
54. Evangeline Lilly
55. Abbey Clancy
56. Mischa Barton
57. Jennifer Garner
58. Marisa Miller
59. Charlotte McKenna
60. Cameron Diaz
61. Vanessa Hudgens
62. Holly Valance
63. Alexa Chung
64. Ali Larter
65. Emily Scott
66. Kimberly Walsh
67. Milla Jovovich
68. Nadine Velazquez
69. Mandy Moore
70. Sienna Miller
71. Fearne Cotton
72. Eva Green
73. Tricia Helfer
74. Stacy Keibler
75. Petra Nemcova
76. Chelsea Davy
77. Denise Richards
78. Gwen Stefani
79. Mary Elizabeth Winstead
80. Agyness Deyn
81. Anna Kournikova
82. Michelle Ryan
83. Katherine Jenkins
84. Katie Holmes
85. Gloria De Piero
86. Ellen Page
87. Hannah Spearritt
88. Odette Yustman
89. Kristen Bell
90. Amber Heard
91. Kirstie Allsopp
92. April Scott
93. Kylie Minogue
94. Billie Piper
95. Dannii Minogue
96. Nicola Roberts
97. Roxanne Mckee
98. Victoria Beckham
99. Marion Cotillard
100. Holly Willoughby

Klasifikimi

"100 femrat më seksi në botë" është një sondazh i përvitshëm që kryhet nga revista e famshme britanike "FHM". Votat e lexuesve janë ato që përcaktojnë listën e njëqind femrave më seksi të botës. Sapo mblidhen të gjitha votat, revista e njohur e meshkujve boton suplementin "100 femrat më seksi të botës". Revista e boton listën e përvitshme që prej vitit 1995. Cameron Diaz është e vetmja që është shfaqur ccdo vit në listë, që prej vitit 1995.

Fitueset e viteve te kaluara 

* 1995 - Claudia Schiffer
* 1996 - Gillian Anderson
* 1997 - Teri Hatcher
* 1998 - Jenny McCarthy
* 1999 - Sarah Michelle Gellar
* 2000 - Jennifer Lopez
* 2001 - Jennifer Lopez
* 2002 - Anna Kournikova
* 2003 - Halle Berry
* 2004 - Britney Spears
* 2005 - Kelly Brook
* 2006 - Keira Knightley
* 2007 - Jessica Alba
* 2008 - Megan Fox(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora