E enjte, 05.10.2023, 03:18 AM (GMT+1)

Kulturë » Berisha

Sejdi Berisha: Lotët e tyre ishin...

E marte, 03.07.2012, 07:03 PM


P o e z i

Sejdi BERISHA:

LOTËT E TYRE ISHIN...

Duke më përqafuar
Shpesh më thonë
Ndal o njeri
Ku je duke nxituar

Unë pyes vetveten
Pse më thonë kështu
Dikush më hetoi
Duke u përpëlitur
Dritë të madhe ke krijuar
Po na verbon

Vura gishtin në kokë
Prapë ka nevojë për ecje
Dritën për ta zënë

Të gjithë më shikuan
E Lotët e tyre ishin
Zjarri që më digjte...(Vota: 6 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora