E merkure, 22.01.2020, 06:30 AM (GMT)

Search by date: 4/12/2019

Fran Kamshi: Nën hijen e një superskandali dhe të tjera…

Për fat të keq, Shqipëria po kthehet në një vend eksportimi të llumit botëror, që nga llumi, mbetjet e ndotjet, në kuptimin e parë leksikor të këtyre fjalëve, gjer tek llumi e ndotjet e gjithëfarëshme, si kuptime alegorike e simbolike.Ende pa mbaruar një skandal...

Nue Oroshi: Lufta e njerëzisë me djallëzinë

Dielli me ngrohtësinë e tij rrezaton dhe ngrohë shpirtërat dhe trupat e mërdhirë të cilët në ecje e sipër ballafaqohen, përplasën e luftojnë me ngricat,acarin dhe të ftohurin e madh  që herë-herë kërcasin edhe dhëmbët e ju dridhet lekura. Lufta e Diellit për të mos e harruar qiellin ballafaqohet shpeshherë...

Afrim Caka: Ikja dhe derdhja e energjisë sonë më vitale

Arratia nga vetvetja dhe kakarisja e politikanëve tanë!!! Dihet mirëfilli se në mesin e ca “politikanëveshqiptarë” ka ithatar për coptimin e e Dardanisë dhe shpërnguljen në masë, prej të cilëve më të njohur janë presidenti dhe Baton Haxhiu. Nëse nuk jemi për veten ...

Florim Zeqa: Republika e Kosovës nuk është pronë e politikanëve

Ata që mendojnë të presin fundin e mandatit të kësaj qeverie,  gjegjësisht  përmbysjen e këtyre strukturave korruptive me votë të "lirë", do të zhgënjehen akoma më keq, ngase deri atëherë, këta liderë të korruptuar, do ta rëndojnë akoma më shumë jetën e qytetarëve, do ta ngulfatin vullnetin...
Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT

Leter Lajmeruese