E enjte, 02.12.2021, 09:24 PM (GMT)

Search by date: 10/2/2020

Gani Mehmetaj: Shpërfytyruesit e lirisë na e nxinë çlirimin

Ata e panë se të vrasësh njerëz nuk të ndëshkon askush, me vrasje e shantazhe mund ta marrin pushtetin, të bëhen të pasur, të harbojnë me femra. Nga frika njerëzit ua hapen rrugën, u kënduan këngë, i bënë hero.Vrasjet, shantazhet e zhvatjet u bënë udhërrëfyes për ambiciet e tyre...

Xhemal Ahmeti: Fanatizmi domosdo kulmon në terrorizëm

I mbyllën klubet kulturore, sociopolitike dhe i hapën xhamitë gjithandej diasporës. Kēto i financon Diyaneti ose Arabia Saudite (dhe biznesmen nga Maqedonia), me mysafir ligjërues tipa si Shefqet e Milazim Krasniqi (Biel) e kompani. Politikisht këta shumica janê edhe me ... në Kosovë [lere mos flas se thonë e urren babën...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora