E shtune, 18.01.2020, 06:03 AM (GMT)

Gjermani, shmanget sulmi terrorist

Policia në Berlin ka arrestuar dy persona të dyshuar se po planifikonin një sulm me bombë. Një nga të arrestuarit është një 24-vjecar gjerman me prejardhje libaneze...

Lezhë, grabitet kisha e Kuvendit të Arbërit

Në orët e para te mëngjesit te se shtunes eshte grabitur kisha e Shen Gjonit ne Lezhe, vend ne te cilin eshte mbajtur edhe Kuvendi i Arbërit.Lajmi behet i ditur nga policia lokale ku sipas se ciles persona ende te paindetifikuar kane vjedhur kembanen prej bronxi te kishes, e cila peshon rreth300 kg. Policia citon se...

Peqin, grabitësi vret policin

Një polic në Peqin u vra gjate operacionit për kapjen e grabitësve të një transformatori elektrik. Zabit Caka, 51 vjec, polic baba i pese femijeve...

Mbyllet greva e Bulqizës

Mbyllet pas 27 ditesh, ndonëse përkohësisht greva e minatorëve të Bulqizës pas ndërhyrjes së forcave speciale, të cilat në mesnatë janë përleshur me familjarët e të ngujuarve...

Ceceni, pijet energjike kundër Islamit

Autoritetet e Cecenisë islamike po projektojnë t’u ndalojnë të rinjve nën moshën 18-vjecare shitjen e pijeve energjike si “Red Bull”. Motivi është se konsumimi...
Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT

Leter Lajmeruese