E premte, 17.09.2021, 11:36 AM (GMT+1)

Kulturë

Krijuesve të penës vlonjate 'Petro Marko''

E enjte, 23.04.2009, 06:11 PM


Te nderuar krijues te penes vlonjate,

I nderuar zoti Kryetar,

Beri jehone neper bote rilindja e Petro Markos, te gjithe u gezuam, se te gjithe jemi bijte e Flamurit.

Djemte e saj me gjak historie, sternipa te Ismail Qemalit njohin vec perteritje dhe ecje perpara.

Keshtu ka qene, eshte dhe do te jete, se nga vendi i bekuar lindin zoter te Atdheut, te mire, syshqiponje, patrioter, me karatin me te larte, te mprehte dhe te dashur, krijuese dinjitoz, per te vazhduar ne me cilesoren, trima dhe besnike te fjales se nderit, te vepres dhe te Atdheut.

Ju pergezojme dhe ju urojme suksese ne bashkimin vullnetar!

Urim te vecante z.Myrteza Mara, si kryetari i ketij bashkimi, dhe gjithe stafit drejtues!

Pertej  oqeanie, ne SHBA, vite me pare, eshte krijuar Shoqata e Shkrimtareve

Shqiptaro - Amerikane, nga vigani ne rritje Gjeke Marinaj, krenaria dhe nderi yne.

Ne emer te gjithe anetareve te kesaj shoqate, te presidentit te saj z.Adnan Mehmeti dhe ne emrin tim personal, ju pershendesim dhe ju urojme suksese, si vellezer te nje soji, te nje qellimi!


Presidenti                     Kryetari

Adnan Mehmeti           Dalan Luzaj (Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora