E hene, 03.08.2020, 10:48 AM (GMT+1)

Kulturë

Fritz Radovani: Ky bie kjo Apoloni?

E diele, 14.06.2020, 08:36 AM


Nga Fritz RADOVANI:

VIRUSI  PYET  PO  KET  A  E  DINI

KU  BIE  KJO APOLONI ?

Armët e Besen na i njeh bota;

Trima n’ zâ kem’ pasun t’ Parët,

Luften né na e msoi Kastrjota:

Kè, thue, frigë do t’ kenë Shqyptarët?!

(AT GJERGJ FISHTA – Lirika – )

Shenim nga F. Radovani: Një pamje e mnershme n’Apoloni!.. Marrë nga Albspirit...

Melbourne, 14 Qershor 2020.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:

Video

Entela Binjaku: Denonconi dhunen kunder gruas


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora