E marte, 22.09.2020, 04:30 PM (GMT+1)

Kulturë

Atdhe Geci: Flamur i atdheut

E marte, 27.11.2018, 08:14 PM


FLAMUR I ATDHEUT

I nderuar flamur kombëtar,

i nderuari i gjithë atdheut,

je gjak diell i shqiptarëve,

je gjak diell i Shqipërisë!

I nderuar flamur i atdheut,

i nderuari i gjithë kombit,

ti je shpipja e shqiptarisë,

je më trimi i të gjithë neve.

I nderuar flamur shqiptar

i pellazgëve i para Trojës

i lavdishëm nëpër beteja,

i lavdishëm nëpër fitore.

I nderuar flamur i Epirit

i nderuar flamur Hyjnori

ti je ndër ne më atdhetari,

ti je ndër ne më shqiptari.

Çamëri, bija jonë pellazge,

je e bimur o shpirt ku je?

Ti je gjakja e kombit tonë,

je Shqipëri e lerë mbi dhé.

Atdhe Geci - Nëntor, 2018, Dortmund(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora