E enjte, 01.10.2020, 08:27 AM (GMT+1)

Komente

Kolec Traboini: Zerat e vdekjes...

E enjte, 04.09.2008, 07:20 PM
http://www.youtube.com/watch?v=ns3z_kfGB9A


ZERAT E VDEKJES...

Kundramotiv, përballe kërcënimeve të kukudhëve të ndjellavdekjes.
Jam pinjoll i Traboinit, të atij trualli e atij fisi që kurrë nuk i janë tut vdekjes. Ndaj i pështyj në fytyrë vdekjen dhe kukudhët e saj. Tërë jeten e lartësova emrin e fisit tim, le ta bëj këtë edhe në fundin e jetës sime!

Ç'po ushton ky Mali i Hotit
kercet pushka edhe topi
nuk janë topat e Ulqinit
por janë djem e Traboinit!


Kolec Traboini
2 shtator 2008

  BLOG-PORTA (Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora