E enjte, 09.02.2023, 11:44 AM (GMT)

Shtesë » Video

Shqiptari nga Siria: Ejani e luftoni për xhihadin islamik

E diele, 13.10.2013, 03:06 PMNjë i ri kosovar që po merr pjesë në luftën e Sirisë në radhët e kryengritësve kundër presidentit Bashar el Asad, në një video të postuar në internet bën thirrje që t’i bashkangjiten edhe pjesëtarë të tjerë.

Personi, identiteti i të cilit akoma nuk është bërë publik, thërret të gjithë vëllezërit që t’i bashkangjiten në këtë luftë, të cilës i janë bashkangjitur “luanët nga e gjithë bota që kanë ardhur në këtë luftë të shenjtë”, raporton Zeri.

Ai mes të tjerash thotë se ka shkuar në Siri për të mbrojtur nderin e “motrave muslimane”…

“Mos qendroni asnjë minutë në shtëpitë tuaja, po hajdeni këtu”

“Ju nuk e dini vëllezër se çfarë krenarie është të jesh këtu në tokën e Xhihadit”, shkruan ai, në videon e postua më 12 tetor.(Vota: 4 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora