E enjte, 13.08.2020, 12:19 PM (GMT+1)

Aktualitet » Bota

Ligji në Egjipt: Mund të bëni seks edhe me gruan e vdekur

E enjte, 26.04.2012, 03:30 PM


Burrat në Egjipt mund të lejohen të bëjnë seks me gratë e tyre të vdekura, deri në gjashtë orë pas vdekjes së tyre.

Projektligji i ri i shumëdiskutuar është pjesë e një drafti propozimesh që po bëhen në parlamentin e ri.

Projektligji parashikon edhe uljen e moshës së martesës deri në 14 vjeç dhe kufizimin e mundësive për arsimim dhe punësim për gratë.

Shoqatat e grave e kanë kundërshtuar ashpër këtë projektligj. Ndërkohë një gazetar thotë se këto janë interpretime të gabuara me sfond fetar. Debati për seksin pas vdekjes u hap nga një klerik në Marok, i cili tha se martesa vlen edhe pas vdekjes.

Projektligji i ri, i quajtur edhe ‘marrëdhënia seksuale e lamtumirës”, ka tërbuar shumë njerëz që thonë se gjërat po shkojnë shumë larg.

 

Tema(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora