E premte, 21.02.2020, 10:53 PM (GMT)

Plus » Shkenca

"Super Hëna" sonte dominon qiellin

E shtune, 19.03.2011, 07:32 PM


 

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA, ka njoftuar se sonte në mbrëmje, në qiell do të dominojë "super Hëna" - një fenomen ky astronomik të cilin shumica e njerëzve mund ta shohin disa herë në jetë.

 

Hëna do të arrijë distancën më të afërt që mund të arrijë prej planetit Tokë, 356,577 kilometra, duke bërë që të shihet më e madhe se kurrë.

 

Për herë të fundit "super Hëna" është regjistruar më 28 mars të vitit 1983

 (Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT