E diele, 21.07.2024, 08:05 PM (GMT+1)

Mendime » Radovani

Fritz Radovani: Viti i Kastriotit 2018, kujtojmë...

E diele, 30.12.2018, 06:00 PM


Nga Fritz RADOVANI:

VITI I KASTRIOTIT  2 0 1 8 :  Kujtojmë...

PA GJERGJ  KASTRIOTIN  S’ KA KURR  SHQIPNI !

PA AT  GJERGJ  FISHTEN  NUK  KA  LETERSI !

PA SHKRONJAT E TIJ SHKA MËSONI O FËMIJË ?

PA EMNIN  GJERGJ  NUK  KEM’  AS  HISTORI !

PA MJEDJEN E ZADEJEN NUK KA AMBELSI!

PA DED’ GJO’ LULIN MALET NEN TURQI !

PA AT MATI PRENNUSHIN GERÇA ISHTE FSHI !

PA LUIGJ GURAKUQIN NUK KA PAMVARSI !

PA BAJRAM CURRIN NUK KISHTE DRAGOBI !

PA IMZOT LUIGJ BUMÇIN NUK KA TOSKNI !

PA ARSHI PIPEN SHQIPNIA  S’ KA RINI !

PA MARK ÇUNIN, ME SLLAVË  S’ KA  DEMOKRACI !

PA PRENKË JAKOVEN SKENDERBEU NUK KËNDOI!

E MBAS PRENKËS MADH…KUSH MA S’ E KUJTOI”!

PA GAZULLORËT E RIJ, DANIELI S’ ISHTE NDIJ !

PA ISA BOLETININ KOSOVA KISHTE HIJ !

PA IBRAHIM RRUGOVEN KOSOVË, S’ KE LIRI !

PA NANË  TEREZEN  EUROPA  JU KA MËNI !

MBAS GJON PALIT II, EUROPA PAU SHQIPNI !

SHQIPTARË, KËTA FIGURA  JU SOLLEN  LAVDI !

BROHORITNI SOT  PA FRIKË, E ME BURRNI:

RRNOFTË COHA  MNDAFSHIT QENDISË KUQ’ E  ZI !

Melbourne, Dhjetor 2018.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:

Video

Qazim Menxhiqi: Niset trimi për kurbet


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora