E diele, 10.12.2023, 01:29 PM (GMT)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: ''Gërshëra e drejtësisë''

E enjte, 23.06.2016, 05:22 PM


"GËRSHËRA E DREJTËSISË "

 

N'krye të gjyqësisë,

i dyti i qeverisë,

"gërshëra e drejtësisë ".

Mundi s' të shkojë huq

o i madhi Kuç !

Si do të të urojë populli

e veçmas rinia ? !

Katër vende pune

t'i dhuroi drejtësia.....(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora