E shtune, 18.05.2024, 05:36 PM (GMT+1)

Kulturë » Berisha

Sejdi Berisha nderohet me Çmimin “Din Mehmeti”

E diele, 11.05.2014, 05:40 PM


LIBRI “GJETHET E HIRTA TË ZEMËRIMIT” TË SHKRIMTARIT DHE PUBLICISTIT, SEJDI BERISHA U NDERUA ME ÇMIMIN “DIN MEHMETI”

Në Mitingun e pesëdhjetë jubilar të Poezisë në Gjakovë, që u mbajt më 09 maj 2014, libri me poezi “Gjethet e hirta të zemërimit”, të shkrimtarit dhe publicistit, Sejdi BERISHA, u nderua me Çmimin “Din Mehmeti” si vepra më e mirë e botuar ndërmjet dy mitingjeve.(Vota: 12 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora