E shtune, 04.07.2020, 01:20 AM (GMT+1)

Search by date: 8/9/2019

Kozeta Zylo: Larg duart nga Shqipëria Sulltan Erdogani me xhonturqit shqiptarë

Duket sikur erëra të çmendura po fryjnë rreth Atdheut tonë të shumevuajtur, erëra që shqiptarët mjerisht s’po i bëjnë ballë, sepse kokëministri me brekushe të zeza Edi Rama e ka lënë vendin han pa porta.  Vendi është kthyer në një varrezë NDERI të të huajve, në një varrezë që ndonëse kanë qenë pushtues ata kthehen në heronj të Kombit tim...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora