E enjte, 22.04.2021, 03:01 PM (GMT+1)

Search by date: 2/23/2021

Xhemal Ahmeti: Topopatët dhe bionikët

Individuimi nuk është proces i lehtë. Për tu bërë Subjekt, habitus i afirmuar brenda një kulturosfere nuk të mjaftojnë as një a dy fakultete të kryera, as gjitha lidhjet e tarshëguara nga etërit funksionarë; as paratë e përvetësuara të fondeve ndërkombëtare për t’u bërë kapitalist nuk të iluminojnë për ta parë botën nga maja...




Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora