E enjte, 18.08.2022, 02:20 AM (GMT+1)

Search by date: 1/8/2022

Kimete Berisha: Lulzim Basha duhet të poshtërohet për tradhti

Lulzim Basha u bë politikan, kryetar i PD, ministër, milioner... u bë 'dikushi' në emër të Sali Berishës....çdo gjë që arriti në jetë, e arriti në shpinë të Sali Berishës.Sali Berisha e mori Lulzim Bashën nga rruga dhe e bëri kryesorin në PD...

Jusuf Buxhovi: Një libër me vlera të veçanta

Studimi i Romeo Gurakuqit “Shqipëria dhe tokat e lirueme 1939-1946”, në përpjekjet për të ndriçuar njërën ndër ngjarjet më domethënëse të kthesave historike nëpër të cilat kaloi bota shqiptare në fillim të shekullit të kaluar, ku lufta antifashiste, në njërën anë, anuloi realitetet politike...

Andi Bushati: Basha, një lolo që duhet përjetuar pa dramë

Lulzim Basha nuk bëri asgjë që nuk pritej. Ai i blindoi dyert e PD-së njësoj si Edi Rama kryeministrinë. Ai i hodhi gaz lotsellës “serb” protestuesve njësoj si Ardi Veliu. Ai në fund, u bë një lodër në duart e policisë së regjimit, e cila si për ta përdhunuar përfundimisht dha edhe një deklaratë shtypi...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora