E premte, 10.07.2020, 02:09 PM (GMT+1)

Search by date: 1/10/2020

Neki Lulaj: Lamtumirë atdhetari i lirisë

Pas një smundje te rendë ne qytetin e Örebro ne një Spital shtetror të Suedis me 6 Janar është ndarë nga jeta  në moshën 66 vjeçare veprimtari një burr energjik,stoik guximtar dhe i pa përkulur,Selman Isuf Fetaj nga fshati Strellc i epërm i Deçanit.Selmmani, është i lindur me 26 shtator 1954 ne...

Enver Bytyçi: Edhe OSBE-në mund ta kryesojë një diktator!

Këto dy ditë kreu i OSBE-së nga Vjena komunikoi si lider i madh me formulat e një “udhëheqësi” që njeh dhe di gjithçka, madje me mesazhe, të cilat mund të shkojnë edhe te veshët e liderëve evropianë. Nga selia qendrore e OSBE-së kryeministri i Shqipërisë foli si lider evropian, megjithëse në qeverisjen e vendit të tij nuk ka dëshmuar ...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora