E enjte, 25.02.2021, 04:56 AM (GMT)

Shtesë » Shoqëria

Arratisja e Ingridit

Nxiton hapat nën ritmin e takave të mprehta për t’u ngjitur në katin e dytë të një prej lokaleve diskrete në ish-Bllok. Me një fytyrë tejet të paqtë, sikur pak minuta më parë të mos kishte qenë në kulmin e nervave në mes të trafikut të paralizuar të metropolit të fton të gjerbësh kafen e mëngjesit me të, ndërsa vetë preferon lëngun e frutave. Ingrid Gjoni duket tejet e zënë me telefonatat dhe mesazhet që shfaqen pas çdo beep-i në ekranin e celularit...

Sëmundjet e mushkërive, si të shmangni ndërlikimet

Nëse nuk tregohen të kujdesshëm, personat që vuajnë nga sëmundje kronike të mushkërive mund të kalojnë një verë pa probleme. Arsyet? Ndjeshmëria e lartë e organizmit të tyre ndaj luhatjeve të temperaturave të mjedisit dhe niveli i lartë i ndotjes së tij...

Cindy Crawford

Sindi An Krauford ka lindur me 20 shkurt 1966 ne Illinois, SHBA. Sukseset e para si modele ajo filloi t'i shenoje qysh kur ishte 14 viç, çka ishte heret edhe per kete profesion. Karrieren e saj ajo e kishte deri ne fund te vitit 2000...

Era Itaj

Nga e preferuara e aparatit të Fadil Berishës, në sfilatat e konkursit më të rëndësishëm
botëror. Kush është Era Itaj, vajza me sytë e qelqta, që po bëhet gati të sfilojë në garën botërore të bukurisë. Planet dhe dëshirat e një studenteje ndryshe nga të tjerat...

Viagra

14 tetor 1998: Një medikament i ri zbarkon në tregun evropian. Quhet Viagra dhe shfaqja e saj do të shënojë një revolucion, duke ndryshuar jetën seksuale të shumë njerëzve. Gjatë 12 muajve të parë të tregtimit, Viagra tregon se është ilaçi më i suksesshëm i hedhur ndonjëherë në tregun evropian...

Endrrat janë dëshira, por me drita të kuqe

Është e vërtetuar nga studime të herëpashershme: tek femrat, ëndrrat erotike bashkë me ato të të rënit nga lartësi të ndryshme, zënë vendin e parë si ëndrrat më të shikuara. Për fat të keq, në lidhje me ëndrra të tilla ekzistojnë akoma paragjykime, por ekspertët sigurojnë: të shohësh ëndrra me drita të kuqe nuk është aspak sjellje adoleshentësh...

Të të fal 1 orë dashuri më kushton 1 minutë kohë

Nëse minutat nuk të mjaftojnë, ose ke shumë kohë në dispozicion dhe pas kënaqësisë nuk ke çfarë të bësh?! Një marrëdhënie seksuale mund të realizohet në 15/30/60 minuta ose... në një ditë të tërë. E rëndësishme është të kapësh momentin e duhur erotik dhe ta shijosh deri në sekondat e fundit...

Koha ideale per seksin

Muzgu eshte ora seksualisht me stimuluese per gruan, mengjesi dhe oret e para te pasdites per burrin. Por eshte edhe koha e duhur per te tradhtuar: ai pelqen temperaturat e ulta dimerore, ajo, ato te ngrohta verore...

Dëshira kalon nga stomaku

Një kombinim i pranishëm dhe i përsëritur në histori, në letërsi, në kinema. Dhe natyrisht në kuzhinë. Sepse nuk është e vërtetë vetëm thënia se dashuria kalon nga stomaku. Është shumë e vërtetë edhe që ushqime të caktuara përmbaj- në karakteristika afrodiziake, të tilla që janë në gjendje të konkurrojnë edhe kërkimet më të fundit të shkencës moderne...

Kane thene per Dashurine... (VII)

Martesa është shkolla më e mirë e rendit, e mirësisë, e njerëzisë. Mirabo. Martesa është fushëbeteja ku mbaron liria personale. Bekoni...

Kane thene per Dashurine... (VI)

Në dashuri është mbret ai që dashuron më së shumti. Helvecinsi. Dashuria që mund të vdesë nuk ka qenë dashuri. Auerbahu...

Kane thene per Dashurine... (V)

Dashuria lind, jeton dhe vdes në sy. Shekspiri. Të frikësohesh nga dashuria do të thotë të frikësohesh nga jeta, e ata që frikësohen janë tri herë të vdekur. Raseli...

Kane thene per Dashurine... (IV)

Në qoftë se dashuron, askush nuk mund të të bëj gjë. Kieopatra. Miqësia dhe dashuria janë dy lule në një rrënjë. Vetëm se dashuria ka disa petale më shumë. Klopshtoku...

Kane thene per Dashurine... (II)

Dashuria e parë i ngjan borës së parë, rrallë ndonjëherë mbetet. Finlandeze. Dashuria as nuk mundet të blihet, as nuk mundet të shitet. Çmimi i vetëm i dashurisë është dashuria. Angleze...

Kane thene per Dashurine... (I)

Puthi syte e bashkeshortes tende nese jane te lagur me lot (Anonim ). O Zot cfare do t´ishte njerzimi pa gruan, o Zot pa gruan? Do te ishte i shkrete, o Perendi, tmerresisht i shkrete. (Mark Twain) ...

Fakte Shkencore

 • Shpejtesia e drites eshte 186,000 milje/seconde.
 • Drites i duhen 8min e 17 sec per te udhetuar nga dielli ne siperfaqen e Tokes.
 • Ne tetor te vitit 1999 lindi personi i 6 bilionte...
 • Erdhi stina e fitnessit!

  Ditë të ftohta, shi, humori ndryshon dhe një fetë tortë me çokollatë dhe krem nuk duket dhe aq e tmerrshme… palestra të duket kaq larg… derisa të vijë sërish pranvera dhe menjëherë do të të duhet të rikuperosh format e trupit, sepse vera nuk është aq larg sa e mendon...

  Trajtimi i migrenës me operacion; Nanoshkenca

  Disa mjekët thonë se migrena nga e cila vuajnë rreth 30 milionë amerikanë, mund të trajtohet edhe me operacion. Shkencëtarët thonë se nëpërmjet një operacioni të thjeshtë në hundë, dhimbja e migrenës nuk kthehet më kurrë në 65 përqind të rasteve...
  Gallery

  Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
  Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
  Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
  Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
  Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora