E marte, 22.06.2021, 11:32 PM (GMT+1)

Search by date: 11/8/2020

Ulku Bardh: Shpresa dhe defetizmi

“Një popull që jeton me shpresë, ai, herët a vonë patjetër të bëjë kthesë por, një popull që me defetizëm ushqehet madje dhe e manifeston atë hapur, ai e ka të vështirë përballjen me kombet tjera, ai do mbyllet nëpër dimra të vështirë edhe atëherë kur i çelin pranvera”. Ai që ka shpresën të paktën e ka kthjelltësinë mendore për ...

Tahir Bezhani: Libër që analizon kohën

Libri i parë me poezi i autores Tixhe Rexha Gërqari, prezantohet si  një paranjoftim meritor tek  lexuesi hapësirave tona, duke na  njohur në detaje me synimet e rrugëtimit të një poeteje serioze ,e cila  mjeshtërisht harmonizon unitetin e mendimit personal në kohështrirje  të caktuar, për gjëra të preferuara ...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora