E enjte, 25.02.2021, 05:36 AM (GMT)

Shtesë » Shoqëria

Te mesojme me shume!

Luaj me vathin, ndërsa e mban kokën lehtësisht të përkulur. Ky veprim do ta eksitojë së tepërmi...

Emina Çunmulaj renditet modelja e dytë në botë

Ia vlen barra qiranë. Tre vite punë dhe më në fund një çmim i madh. Vajza shqiptare nga Mali i Zi, Emina Çunmulaj, ka vetëm pak ditë që është vlerësuar me titullin “Fytyra e dytë më e bukur e top-modeleve botërore”...

Ja si mund të jetë dieta korrekte e një diabetiku

Cilat janë kriteret bazë që duhet të marrë parasysh një diabetik në përpilimin e një diete korrekte? Si veprohet konkretisht për sasitë e gramëve të karbohidrateve, të yndyrave dhe të proteinave, të cilat merren nga ushqimet e ndryshme që përdoren në jetën e përditshme?...

Cilët janë engjëjt e Hygertës

Më e bukura e Shqipërisë së '95s dhe vajza e spektakleve shqiptare tani ka filluar të mendojë më shumë për veten. Si? Duke u veshur në të bardha. Për të stampuar çastin magjik nën inicialet HS “Hygerta's Angels”...

Adriana Lima

Çfarë i bën burrat të dashurohen me Adriana Lima? Adriana Lima është bërë një ndër fytyrat më të njohura të modës. Nga katalogët e Victoria's Secret...

Lolitat shqiptare drejt Amerikës

Janë ende të vogla, 17 dhe 14 vjeç, por i pret një e ardhme e sigurt në fushën e modës. Zana Krasniqi nga Prishtina dhe Xhesika Berberi nga Tirana, tregojnë rrugën nga objektivi i Fadil Berishes drejt pasarelave ne New York...

Nga bulevardet e lypjes në pasarelat e bukurisë

Ajo, vetëm kohë më parë ishte një vajzë e vockël, me një trastë hedhur supeve me dorën të shtrirë, që bridhte në tërë rrugët e qytetit. E imët, vetëm 9 vjeç, me sytë që shponin si turjelë, të lyera si me blun e detit, ishte vajza që njihej nga të gjithë si “lypësja e vogël me sy bojqielli”...

Vogëlsira që mbahen mend një shekull...

Ndodhin pa shkruhen dhe mbahen mend. Në botë, në kohë të ndryshme, shfaqen gjëra të çuditshme, të cilat i rezistojnë rrjedhës së pandalshme të viteve. Nga shpikja e panjohur e Ainshtajnit, te jetëgjatësia e një gjeli pa kokë...

Tetë koktejle me të cilat mund të kurohesh

Njerëzit shkojnë në bare për disa arsye. Në kërkim të një femre, për t’iu larguar monotonisë, për të marrë frymë më shumë, për të thithur një cigare ose për të lexuar një të përditshme, por askush nuk pi diçka për të mirën e shëndetit...

Celulari, shpikja që modernizoi komunikimin

Telefoni celular këtë vit mbush 32 vjet, por duket sikur ka lindur vetëm dje. Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Martin Kuper mbante në dorë një kuti me dimensionet e një tulle të zakonshme, duke hyrë në histori me thirrjen e parë të një telefoni celular...

Claudia Schiffer

Nëse kukulla barbi do të ishte krijuar pas viteve ’90, të gjithë do të mendonin se ajo ishte një miniaturë e pavdekshme e Klaudia Shiferit. Por duke qenë se datat e daljes së tyre në treg janë shumë larg njëra-tjetrës nuk mbetet tjetër veçse ato të krahasohen me njëra-tjetrën për një bukuri që ka shastisur botën...

Ngrohja globale, çfarë apokalipsi!

Ndryshimet e klimës që kanë nisur me revolucionin industrial dhe janë shndërruar në shenja të apokalipsit modern. E vërteta për ngrohjen e planetit...

Albert Einstein

Ai ishte 26-vjeçar. Punonte si ekspert teknik në Zyrën Zvicerane të Patentave (Swiss Patent Office) në Bernë. Ai ishte provë e krijimit të një koncepti rrënjësisht të ri të hapësirës dhe kohës, lëndës dhe energjisë...

Një në dhjetë meshkuj përdor stimulantë seksualë

Shqetësues është fakti se moshat e reja kanë filluar të përdorin stimulantë të shtyrë nga dëshira për ta provuar. Andrologët rekomadojnë përdorimin e tyre në moshën 45-vjeçare. Kjo pasi, sipas mjekëve, duke qenë të pakontrolluara, ato përveçse nuk kryejnë funksionin e duhur japin edhe efekte anësore te meshkujt...

Alma Ajazi: Ne shtrat me suksesin

Alma Ajazi është vajza nga Tirana që pakkush e njihte këtu edhe për arsyen se që 10 vjeç u largua nga Shqipëria për të jetuar në Amerikë. Me kurorën e më të bukurës së Diasporës në 1999 ajo ka fituar sigurinë të kërkojë gjërat që do në kohën e duhur, madje edhe duke bërë pak çmendurira, siç i quan ajo këto foto.

Pikat G: Tani nje kenaqesi ne fuqi te katert

Nje studiues anglez pohon se ekzistojne kater pika G, industria farmaceutike ekspertimenton viagren per femrat. Kufijte e rinj te deshires femerore. Pika G, eshte zbuluar ne vitin 1950 nga mjeku gjerman Ernest Grafenberg, por vazhdon te kete ende shume dyshime mbi ekzistencen dhe vendndodhjen e ketij pulsanti te lumturise erotike...

Historia e Shen Valentinos

Diku nga viti 175 para Krishtit, kur lindi ne Terni, Shen Valentino, padroni i qytetit te Dashurise dhe mbrojtesi i te dashuruarve ne te gjithe boten. Valentino ia dedikoi te gjithe jeten e tij komunitetit kristian, qe ishte formuar ne qytet, 100 kilometra nga Roma, ku ishte shume e fuqishme persekutimi ndaj njerezve qe predikonin mesinmet e Jezusit...

Giorgio Armani

Ka ndërtuar një perandori: shifra e tij tregtare është 644 milionë euro, ka 4700 punonjës dhe 13 fabrika. Më shumë se 300 dyqane në katër cepat e botës (30 prej të cilëve i ka hapur vitin që shkoi) për koleksionet e tij të shumta prêt-à-porter si “Giorgio Armani”, “Armani Collezioni”, “Emporio Armani”, “Armani Jeans”, “A/X Armani Exchange”,” Armani junior”...

Seksualiteti, bilanci botëror i seksit për vitin 2004

Publikohet anketa më e madhe në botë për zakonet seksuale të njerëzve. 380 mijë persona të intervistuar në 41 vende. Këto janë statistikat e kërkimit të realizuar në shkallë botërore nga një gjigant i këtij sektori, “Durex”
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora