E marte, 18.02.2020, 03:06 AM (GMT)

Plus » Video

Dr. Ibrahim Rugova për Nënë Terezen

Dr.Ibrahim Rugova: "Në punën e Shtetit, unë gjithmonë jam frymëzuar nga vepra e madhe e dashurisë së ushtruar ndaj të afërmit nga Nënë Tereza dhe pandërprerë e kam pasur shembull e ideal timin!" ...

"Rescue in Albania" - Documentary Film

A documentary film about the Jewish rescue in Albania during World War II. A story told by Jewish survivors of the Holocaust, who speak about the nobility of the Albanian people who put their own lives in danger in order to save those of their visitors...

Valbona, në “Histori shqiptare”

Valbona, mrekullia e Alpeve shqiptare, sot i ngjan një fshati në ndërtim, në perpjekje të ruajtes së autenticitetit. Banorët, të gjitha kursimet e punës në emigracion po i investojnë, për t’u krijuar akomodimin e duhur vizitorëve. Kullat e dikurshme nuk po rikonstruktohen pasi në vend te tyre, po ngrihen...

Marubi - Ekspozitë fotografike në Parlamentin Europian

Një ekspozitë si ajo mbi fotografinë e Marubit në Europë plotëson imazhin e shqipëtarëve dhe na tregon, se Shqipëria është tërësisht pjesë e Europës. Shume europarlamentarë treguan pershtypjet e tyre per fotot e ekspozuara ne Parlamentin Europian...

Ramush Haradinaj mbi Frymën Radikale Islame

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, në një intervistë për Zërin e Amerikës shprehet i pakënaqur me ritmin e bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë. Në intervistën dhënë korrespondentit tonë në Prishtinë, Besim Abazi, ai thotë ...

Prindërit e muxhahedinit: Djali bëri detyrën

Diamant Rasha, është muxhahedini shqiptar i cili pak ditë më parë u ekzekutua nga snajperat e ushtrisë së Asadit.Që prej muajit shkurt 2013, Diamanti i ishte bashkuar luftës së deklaruar të shenjtë të myslimanëve përkrah opozitës Siriane dhe më pas kishte tërhequr me vete edhe bashkëshorten dhe dy fëmijët...
Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT

Leter Lajmeruese