E merkure, 03.06.2020, 05:38 PM (GMT+1)

Kulturë » Libra

Lulzim Logu: Koha vdes si zemër

Sapo doli nga shtypi libri më i ri i poetit Lulzim Logu, me poezi i titulluar: "Koha vdes si zemër" nga shtëpia Botuese...

Vitrina e librave të LSHAKSH

Lidhja e shkrimtarëve,artistëve dhe krijuesve shqiptar në Gjermani se shpejti do të organizoj promovimin e librave...

Adem Berisha: Krenaria dhe pikëllimi

Njoftojmë lexuesit se u hodh në rrjetin e shitjes nëpër qoshqet e “Rilindjes” nëpër Kosovë përmbledhja me vjersha e autorit Adem Berisha: “KRENARIA DHE PIKËLLIMI...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora