E marte, 28.11.2023, 10:49 AM (GMT)

Search by date: 9/14/2022

Bashkim Saliasi: Elegji për motrat që më mungojnë

Në derën prindërore, në çdo situatë e stinë,motra është dallëndyshja e parë që troket.Vjen dallëndyshja që sjell te ne lumturinë,gëzojnë prindërit të lumtur si princeshë e mbret. Kur ikin prinderit, babai e nëna, një ditë,vendin e tyre e zën motrat që rrezatojnë dritë.Pranë tyre ndihemi të qeshur, e të lumtur të...

Aurel Dasareti: Koha është një elasticitet i lidhur me të dhënit përparësi

Ofensiva e Ukrainës mund të jetë një pikë kthese e rëndësishme në luftë.Kundërofensiva e Ukrainës është e tmerrshme.Pak e prisnin një kundërofensivë kaq gjithëpërfshirëse ukrainase, por forca që ata kanë ndërtuar i ka befasuar rusët. Ndërsa forcat ukrainase vazhdojnë të fitojnë territor, rusët po përpiqen të përgjigjen...

Idriz Zeqiraj: Pse dyshohet SHIK-u për largimin e Doarsës nga LVV?

"Kur humbë malli, humbë shpirti", - thotë populli për mallin e vjedhur. Ishte një ikje e paprovokuar nga LVV dhe aderim në LDK e Doarsa Kica-Xhelilit. Andaj, ka mjegullnajë, që ngjallë dyshimin se ishte intrigimi i organizatës ilegale SHIK, me qëllime të paracaktuara politike, kryesisht, nismën për rrëzimin e Qeverisë Kurti...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora