E shtune, 24.07.2021, 09:33 PM (GMT+1)

Search by date: 7/17/2021

Idriz Zeqiraj: Prof. Dr. Sali Berisha - Kurban i Kosovës!

Kur disa zyrtarë të lart të administratës Trump, po nxitonin të bënin disa marrëveshje të ngutshme, në mes të Kosovës dhe të Serbisë, duke përdorur edhe harta dhe vijëzime kufijësh, një letër interesante, e hartuar nga miq të Rugovës dhe të Kosovës, përsonalitete të njohura, në Amerikë e përtej, iu drejtuan presidentit Trump...

Tetova News: Intervistë me Prof. Xhelal Zejnelin

Gjendja nuk është e mirë. askush nuk di të tregojë në janë shqiptarët ende në fazën e tranzicionit, apo e kanë tejkaluar atë. Midis partive politike shqiptare, sidomos në Shqipëri, kemi një polarizim të skajshëm, si në asnjë vend tjetër të gadishullit. Udhëheqësit politikë më të lartë të Shqipërisë, si të shumicës parlamentare...

Florim Zeqa: Ku ka zë nuk është pa gjë!

Sikurse që askush nuk mund ta mohoj helmimin e qytetarëve të Deçanit, nuk mund ta mohoj as mosinteresimin e kryeministrit Kurti për shëndetin e qytetarëve të vendit. Sikurse që janë të arsyeshme hipotezat e helmimit të rreth 1500 qytetarëve të Deçanit, të arsyeshme janë edhe hipotezat e qëndrimit të Albin Kurtit në Greqi...

Luan Kalana: Lexonjesit dhe Shkronjesi-model ne shoqeri

-Nje lidhje mendore ,pjese e nderm-jete shoqerise reale dhe e miqesise vrituale ne rjetet sociale,te nje familje te madhe ,ndersocialete gjere pa kufij kombetare dhe idesh ,me Prinder te vetem:-“LIBRIN”-shkrimet,krijimet letarae ne proze...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora