E diele, 25.07.2021, 04:26 PM (GMT+1)

Search by date: 6/15/2021

Nikoleta Kovaçi: ‘Kamikazët’ e katundit tonë!

Termi ‘kamikaz’ na erdh prej larg! Nuk e perkthyem hiç; e pervetesuem ashtu siç e kuptuem; njeri-bombë! Madje në parim sa here dgjojmë për raste shperthimesh, qoftë edhe në skajet ma t’largta të rruzullit mendja jonë e ka të qartë figurën e personit, identitetin, kombsine e deri edhe besimin! Sepse qenia e ka...

Enver Bytyçi: Kur do ta njihni Kosovën?

Kjo është pyetja që ka shtruar kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, për presientin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç në prani të Borrell dhe Lajçak! Ky i fundit ka thënë "kurrë", ndërkohë që ka bërë përgjegjës zotin Kurti për mosgatishmëri për zgjidhjen e konfliktit midis dy vendeve.Por është krejt e qartë se pyetja e Albin Kurtit...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora