E diele, 14.04.2024, 09:01 PM (GMT+1)

Përjetësi » Mani

Kadri Mani: Çka është liria?

-Ajo më kryesorja dihet: populli i robëruar lufton pushtuesin dhe çlirohet, e fiton liirinë, apojo?- por kjo nuk mjafton! -Në një përvjetor të Pavarësisë...

Kadri Mani: Kroatët dhe shqiptarët

Mora të shkruaj për këtë temë për të cilën nuk di të ketë shkruar dikush? Me dëshirë që të krahasohemi, të miqësohemi dhe të mësojmë prej tyre, pasi që janë ...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora