E marte, 28.05.2024, 08:19 AM (GMT+1)

Gjergj Kabashi: Vrasja e Xhemail Mustafës, provokim?

A i ka ofruar, ndonjë i penduar i mundshëm, të dhëna Policisë e Kosovës, gjatë këtyre katërmbëdhjetë viteve, dhe a ka qenë ndonjëherë policia në dijeni të një provokimi të tillë? Kjo gjë, sipas mendimit tim, është tejet interesante për t’u hulumtuar e sqaruar nëpërmjet rrugësh operative...

Gjergj Kabashi: Betejë për shkatërrimin e shqiptarëve

“ÇKA DUAM NE ME RELIGJION?”, nuk është pjesë origjinale e titullit të shkrimit tim, por titulli i librit të ish-priftit të njohur katolik Rudi Kessel,”Hva skal vi med religion?”,(norvegjisht), i lindur e rritur në Belgjikë, më vonë prift katolik në Norvegji; i shkolluar në teoloigji...

Gjergj Kabashi: Intervistë ekskluzive me Alma Lamën

Kandidatja për deputete LDK-se në Parlamentin e Kosovës Alma Lama në një intervistë për Revistën Drini nuk ka kursyer kritikat e saj për politikën kosovare në përgjithësi dhe qeverinë falimentare të ketyre viteve të fundit. Lama shprehet se është ndier e vetme dhe e braktisur nga politika dhe ...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora