E hene, 04.12.2023, 12:44 PM (GMT)

Baton Haxhiu: Zgjedhjet mes religjionit dhe ideologjisë

Dikur, Kosova, Shqipëria dhe Maqedonia nuk kanë pasur lidhje me vlerat vehabiste dhe islamin politik.Pyetja që do ta parashtronte secili që di diçka nga feja është: “Ç’kërkon Islami Politik dhe Vehabizmi Arab në trevat tona?”...

Isa Boletini: ''Rehatoni'' kundërshtarët e pavarësisë

Klan Kosova sjell pjesë nga libri i profesor Fetah Bahtirit për rolin e Isa Boletinit në shpalljen e pavarësisë në Vlorë.“Atëherë plaku filloi rrëfimin e vet:-Në ditën kur është shpallur pavarësia e Shqipërisë i kam pasur 18 vjet.Atë ditë dhe atë ngjarje ...

Alarmant numri i grave të bëra “synet” në Egjipt

Më shumë se 92%  e grave prej moshës 15 dhe 49 vjeçare në Egjipt janë bërë “synet”. Ky operacion bëhet duke i gjymtuar gjenitalet e grave, pra heqja e pjesës së dukshme të klitorit me supozimin që gratë të ndjejnë një kënaqësi minimale gjatë seksit...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora