E premte, 25.06.2021, 05:55 AM (GMT+1)

Pjetër Logoreci: Dom Nikollë Kaçorri në altarin e baballarve të kombit

Në vazhdim të shkrimit tim për Imzot Nikollë Kacorrin në suplementin Rilindasi të dates 17 Qeshor 2012, po sjell disa ndodhi e fakte të reja nga jeta e atdhetarit Dom Nikollë Kacorri, të mbetuna deri tashti në erresinë. Së pari due me perforcue fjalët e autores Maria Amelie Freiin von Godin e cila ne librin e saj: Aus dem neuen Albanien te vjetit 1914, tue përshkrue atmosferën e ditëve të shpalljes së pamvarsisë të Shqipnisë, të cilen e perjetoj vetë, përshkruen personalitetin e Imzot Nikolle Kacorrit me kto ...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora